BAKTABUL sitesindeki arkadaslar arasından, mutlaka muhtaç çocuklara seve seve yardım edecek birileri çıkar diye düşündüm.

www.kardesinisec.com 'un hedefi Türkiye'nin dört bir yanındaki açlık ve fakirlik alt sınırındaki okullu çocuklara yardım etmektir.

Sitede şu şekilde sesleniyorlar kardeşini seçecek kişilere :


"Kardeşinizin yumuk minik ellerini avuclarınızın içine alın, sıkı sıkı sarın…..Üşümesinler…28 KASIM 2004 tarihinde kurulan bu site, kardeşten kardeşe uzanan gönül birliği sitesi. Hiç bir dernek ve de vakıfla ilişkisi yoktur. Okullu kardeşlerimizi desteklemeyi amaçlayan tek kişilik sivil harekettir.Onlara yardım değil, hediye yolluyorsunuz.Küçük kardeşleriniz, gönüllüler tarafından ihtiyaç sahibi öğrenciler arasından, titizlikle seçilip listelere yazılıyor. Hediyelerinizi abartmayın, sık sık yollayın. Bir defter, bir kalem, bir mont bir bot dünyalara bedel. Kardeşlerinize eğitim öğretim hayatı boyunca destek olmaya, onlarla sonuna kadar el ele yürümeye karar verin. Eğer bunu yapamayacaksanız kardeş seçmeyin. Bu çocuklar bizim, Türkiye’mizin çocukları. ONLARI HİÇ UNUTMAYIN...Mutlaka mektup yazın. Kardeşinize sevginizi yollayın. Kişiliklerini geliştirin. Yolumuz ulu önderimiz ATATÜRK'ümüzün yolu. Doğudan batıya, kuzeyden güneye tek vücut olmanın yolu. Yolumuz açık olsun.

(A S L A P A R A Y O L L A M A Y I N) diye de belitmişler. Çünkü buradaki asıl amaç bir çocuğu sevindirmek ve ona destek olmak. Montu yoksa para göndereceğinize, bir mont alıp kardeşini koruyabiliyorsun soğuktan..


KARDEŞİNİ SEÇ.ÖNCE MEKTUP YAZ.
ONU TANI.SONRA HEDİYENİ YOLLA.

Sitenin sağlıklı büyüyebilmesi için yeni bir anlayışı derhal uygulamalıyız... Önce kardeşine mektup yaz. Kendini tanıt KARDEŞİNİ SEÇ felsefesini anlat, ailesine ve okuluna ait bilgileri iste, fotoğrafını iste... Mektubunla beraber üzeri pullu adresin olan bir de zarf ilave et... iki adet de defter... Kardeşinden mektup geldikten sonra hediyeni yolla.Böylece ilerde olabilecek olumsuzlukları şimdiden önle.... Ve onu asla unutma...


sitede ayrıca çevrenizdeki yoksulluk sınırının altındaki okullu çocukları bildirmeniz için de bir form bulunuyor.


bu güzel çocukların yüzünde en ufacık bir gülümsemeye sebep olacak arkadaşlara, o minikler adına şimdiden teşekkür ederim...

http://www.kardesinisec.com/

alıntı: ipek76PAYLASIMIN VE DUYARLILIGIN ICIN COKKK TESEKKUR EDIYORUM CNM SANA....