+ Konu Cevapla
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Gözaltına tepkiler

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  Gözaltına tepkiler Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Paylaşimci Üye zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat Baktabul'un Çılgını zinnat - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Bulunduğu Yer
  bende bilmiyorum
  Mesajlar
  1.392
  Tecrübe Puanı
  7590808

  new Gözaltına tepkiler

  Ergenekon Soruşturması kapsamında, Cumhuriyet Gazetesi başyazarı İlhan Selçuk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek ile İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu'nun gözaltına alınmasının ardından tepkiler büyüyor.


  SELÇUK'UN AVUKATINDAN İLK AÇIKLAMA
  Cumhuriyet Gazetesi Yazarı ve İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk’un avukatı Fikret İlkiz, 24 saat boyunca Selçuk ile görüşmesinin mümkün olmadığını ifade ederken, “Bunu bir soruşturma kabul etmemizde fayda vardır. Biraz sakin olmakta fayda vardır” dedi.
  Cumhuriyet Gazetesi Yazarı ve İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk’un avukatı İlkiz yaptığı açıklamada öncelikle 24 saat içerisinde görüşme olanağının olmadığını bildirdi. İkiz, Selçuk’un Terörle Mücadele ve Özel Soruşturma Yöntemleri ve Ceza Muhakemesi Usulü Kanunu çerçevesinde gözaltına alındığını ifade ederek, bu nedenle 24 saat boyunca görüşemeyeceğini, buna karşın sorgusunun 48 saat içerisinde bitirilmesi gerektiğini söyledi. İkiz, “Gözaltındayken de görüşme olanağımız var. Ama bu soruşturmada 24 saat sonra talebimiz söz konusu olacak. Görüştüğümüz zamanda bizi vekili sıfatıyla müdafi sıfatıyla da görüştüreceklerdir. Bizi talep ettiği ya da biz katıldığımız zaman soruşturma ve ifade de yanında yer alabiliyoruz. Bunu bir soruşturma kabul etmemizde fayda vardır. Biraz sakin olmakta fayda vardır” dedi.
  İlkiz, Selçuk’un sabaha karşı gözaltına alınmasını ise görevlilerin bir takdiri olarak değerlendirdi. İkiz, “Ama bu takdir hakkının kullanılmasında hukuka aykırılık söz konusu olursa ve bu bir hak ihlali niteliğinde değerlendirilirse kuşkusuz biz de haklarımızı korumak anlamından sorumluluğumuz yerine getiririz” diye konuştu.
  OKTAY EKŞİ: ŞOKE OLDUM
  Basın Konseyi Başkanı Oktay Ekşi, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasına tepki gösterdi. Ekşi, “Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum” dedi.
  Basın Konseyi Başkanı Ekşi yaptığı açıklamada, Ergenekon Operasyonu kapsamında Cumhuriyet Yazarı İlhan Selçuk, İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek ve İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu’nun da aralarında bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasını değerlendirdi. Devam eden bir soruşturma hakkında yorum yapmanın doğru olmayacağını söyleyen Ekşi, “Böyle bir oluşumla ilgili olduklarını düşünmüyorum. Sadece şoke olduğumu söylemek istiyorum” dedi.
  Özellikle İlhan Selçuk'un gözaltına alınma şeklini de eleştiren Ekşi, “Birileri sanki bundan haz duyarmış gibi. Bakarsınız eli kanlı birine gayet iyi davranırlar. Bizim tarihimiz bu tür uygulamalarla dolu. Ayıptır, yapana da ayıptır, yaptırana da ayıptır. Bu tür işlemlerden polisin kazancı yoktur. Devlet yıpranır” dedi.
  CHP’Lİ SERTER: BU BİR İNTİKAM PLANI
  CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu ile Cumhuriyet Gazetesinin Başyazarı İlhan Selçuk ve İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'in gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
  CHP’li Serter, yaptığı açıklamada, gözaltıların “bir intikam planı” olduğunu öne sürdü. Serter, Alemdaroğlu ile uzun süre birlikte çalıştığını hatırlatarak şunları söyledi:
  “Son derece üzgün, son derece şaşkınım. Türkiye'de vatanını seven, laik cumhuriyeti seven, bu değerler için mücadele veren insanlar gözaltına alınıyorsa Türkiye’de herkes tehlike altındadır. Kemal Alemdaroğlu, laik cumhuriyeti ve Atatürk ilkeleri için mücadele vermiştir. Hiç bir gizli örgütle bağlantısı yoktur. Gözaltına alınan isimlerin Ergenekon gibi ne olduğu bilinmeyen, iddianamesi dahi ortada olmayan örgütsel bir yapıyla bağlantı kurulması son derece şaşırtıcı. Herkese basiret diliyorum. Bu bir intikam planıdır. Yargı en doğru kararı verecektir.”
  ÇGD: KORKU SALMA EYLEMİ
  Çağdaş Gazeteciler Derneği Genel Başkanı Ahmet Abakay, gözaltına alınan gazetecilerin, bugünkü iktidara ve bu iktidarın uygulamalarına karşı olan kişiler olduğunu belirterek, “Bu durum ise muhalif yazarlara, yayıncılara, muhalif basına karşı bir sindirme ve korku salma eylemidir” dedi. Abakay, uygulamanın darbe dönemlerini hatırlattığını söyledi.
  ÇGD Genel Başkanı Abakay yaptığı yazılı açıklamada, AKP’nin demokrasiyi, insan haklarını, Avrupa Birliği kriterlerini hiç ağzından düşürmediğini ifade ederek, “AKP iktidarında bu sabaha karşı evler, basın?yayın organları basılıyor. 12 Mart ve 12 Eylül Darbe dönemlerindeki uygulamaları hatırlatan gözaltına almalar yaşanıyor. Bu kapsamda meslektaşlarımız Cumhuriyet Gazetesi Yazarı İlhan Selçuk, Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever, Aydınlık Dergisi Genel Yayın Yönetmeni Serhat Bolluk ve gazeteci Adnan Akfırat ile birlikte çok sayıda kişi gözaltına alınıyor” dedi.
  “DARBE DÖNEMİ BASKINLARI BİTTİ SANIYORDUK”
  Söz konusu isimlerin “ergenekon” adı verilen operasyon çerçevesinde gözaltına alındığına işaret eden Abakay, “savcılığın gerekli gördüğü konularda ve davalarda ihtiyaç duyduğu kişilerin ifadesine, bilgisine başvurma hakkı kuşkusuz vardır. Ancak bunun darbe dönemlerinde yaşanan gece yarısı ya da sabaha karşı operasyonları ile yapılmasının artık gerilerde kaldığını sanıyorduk” açıklamasında bulundu.
  “KORKU SALMA EYLEMİ”
  İfadesine başvurulması istenen gazetecilerin çağrılmaları halinde savcılığa gidip ifade verebilecek kişiler olduğunu vurgulayan Abakay, bu yol yerine “korku filmleri, darbe senaryoları” düzenlemenin düşünce ve basın özgürlüğünü zedelediğini kaydetti. Abakay sözlerini şöyle sürdürdü:
  “Öte yandan Gözaltına alınan meslektaşların ortak özellikleri ise yazılarıyla, yayınlarıyla, açıklamalarıyla bugünkü iktidara, bu iktidarın uygulamalarına karşı olmalarıdır. Bu durum ise muhalif yazarlara, yayıncılara, muhalif basına karşı bir sindirme ve korku salma eylemidir. Gazeteci arkadaşlarımıza yönelik bu ilkel uygulamaları şiddetle kınıyoruz. Meslektaşlarımızın en kısa sürede serbest bırakılmalarını beklemekteyiz.”
  ERGENEKON KAPSAMINDA ARAMA YAPILDI
  İşçi Partisi (İP) Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel, partinin İstanbul İl Başkanlığı ile Ulusal Kanal'a gelen polislerin, mahkemeden çıkartılan karar ile “Ergenekon Soruşturması” kapsamında arama yapılacağını söylediklerini bildirdi.
  Önsel, partisinin İstanbul il başkanlığı önünde yaptığı açıklamada, polisin, partilerinin yanı sıra, aynı binadaki Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinde de arama yaptığını belirterek, bu işlemin halen sürdüğünü söyledi.
  Polisin arama sırasında içerdeki tüm belgeleri kaydettiğini ifade eden Önsel, “İP ve Ulusal Kanal'da arama yapmaya gelen polisler, Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesinden çıkartılan bir karar ile 'Ergenekon Soruşturması' kapsamında arama yapılacağını söyledi” dedi.
  Erkan Önsel, bu soruşturma kapsamında, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in yanı sıra Cumhuriyet Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, eski İÜ rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da gözaltına alındığını belirtti.
  Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı da, kanallarının, “bir saldırı ve yayınını sürdürememe gibi bir durumla karşı karşıya kaldığını” öne sürdü.
  “Binadaki aramalarda bilgisayarların hard disklerinin sökülmeye çalışıldığını” kaydeden Büyükdağlı, “bugün baskıya verilecek Aydınlık Dergisinin de basılamama ihtimali olduğunu” söyledi.
  ARAMA DEVAM EDİYOR
  Polisin aramasını sürdüğü İşçi Partisi ve Ulusal Kanal'ın İstiklal Caddesi'ndeki binasının önünde toplanan yaklaşık 20 kişilik grup, gözaltıları protesto etti. Grup, "AKP İstifa şeklinde" sloganlar attı. Grubun bina önündeki bekleyişi sürerken İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkan Önsel ve Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı bir açıklama daha yaptı.
  Örsel, polisin, partilerinin yanı sıra, aynı binadaki Ulusal Kanal ve Aydınlık Dergisinde de arama yaptığını belirtti. Önsel, aramanın hale sürdüğünü ifade ederek "İP ve Ulusal Kanal'da arama yapmaya gelen polisler, Bakırköy 11. Ağır Ceza Mahkemesinden çıkartılan bir karar ile 'Ergenekon Soruşturması' kapsamında arama yapılacağını söyledi" dedi. Erkan Önsel, bu soruşturma kapsamında, İP Genel Başkanı Doğu Perinçek ve Ulusal Kanal Genel Yayın Yönetmeni Ferit İlsever'in yanı sıra Cumhuriyet
  Gazetesi İmtiyaz Sahibi İlhan Selçuk, eski İÜ rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu'nun da gözaltına alındığını açıkladı. Ulusal Kanal Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Büyükdağlı da, kanallarının, "bir saldırı ve yayınını sürdürememe gibi bir durumla karşı karşıya kaldığını" iddia etti "Binadaki aramalarda bilgisayarların hard disklerinin sökülmeye çalışıldığını" kaydeden Büyükdağlı, "Bugün baskıya verilecek Aydınlık Dergisinin de basılamama ihtimali olduğunu" söyledi. Büyükdağlı konuşmasına şöyle devam etti: "Bilgisayarlarımıza ve hard disklerimize el konuldu. Ulusal Kanal'ın yayın yapması engellenmeye çalışılıyor. Biz bu operasyonun durdurulması için gerekli başvurularımızı yaptık. Aydınlık Dergisi bu gece baskıya girecekti. Bu durumda nasıl olur bilemiyoruz. Bu operasyonun sinyalleri yaklaşık bir haftadır geliyordu. Olay tamamen Ak Parti'ye açılan kapatma davasıyla bağlantılı"

  hürriyet com tr

 2. #2
  Isınan Üye zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını zeyzey Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Oct 2007
  Bulunduğu Yer
  fransa(hayalim hep ulkemde ysamak birgun insl)
  Mesajlar
  44
  Tecrübe Puanı
  3814174

  Tanımlı Ce: Gözaltına tepkiler

  adalet hak hukuk diye bagiranlar kapatma davasina alkis tutanlar ipin ucu kendilerine de donunce nasil yaygarayi koparttilar...keser doner sap doner hesabi...bide sadece gozalti...ben sanki bu sahislardan bir tanesinin terorist basiyla cekilmis resimlerini hatirliyorum..!!!!!!...nedir bu telas aceba korktuklari birseylermi varkii ????

 3. #3
  Üye sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını sülo5 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  135
  Tecrübe Puanı
  5243169

  :angry: Ce: Gözaltına tepkiler

  biliyor musunuz kapatma davasını açan kişi abisinin ülmünde cenazesine bile gitmemiş ama abisinin mirasının kendisine verilmesini istemiş

 4. #4
  Üye duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını duygu Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2006
  Mesajlar
  198
  Tecrübe Puanı
  35007344

  Tanımlı Ce: Gözaltına tepkiler

  konunun o kimselerinözel hayatıyla alakası yoktur .diye düşünüyorum özel hayatı ayrı yapmış oldugu iş ayrı hem din ve müslümanlık sadece ak parti tekelinde degildir.Özelliklede laik,çagdaş ve aydın kimseleri hedef almaları bu davanın ne kadar haklı oldugunun göstergesidir bence

+ Konu Cevapla

Benzer Konular

 1. CHP'ye tepkiler çığ gibi
  By KARLALESİ in forum Siyaset/Politika Haberleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-29-2011, 20:02
 2. Tepkiler
  By Kaileena in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-06-2011, 07:45
 3. Ahiretten ilk tepkiler
  By кıνıяcıк in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 01-28-2011, 10:07
 4. İzmir'in İşgaline Tepkiler , İzmir'in İşgaline Tepkiler Hakkında
  By Boramir!! in forum Türk Dünyası Ve Kültürü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-14-2008, 23:26
 5. Kur'an düşmanına tepkiler
  By DuSe LaL in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-11-2007, 05:16

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 111 112 113 114 115 116 117 118 119 120 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 141 142 143 144 145 146 147 148 149 150 151 152 153 154 155 156 157 158 159 160 161 162 163 164 165 166 167 168 169 170 171 172 173 174 175 176 177 178 179 180 181 182 183 184 185 186 187 188 189 190 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 241 242 243 244 245 246 247 248 249 250 251 252 253 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 264 265 266 267 268 269 270 271 272 273 274 275 276 277 278 279 280 281 282 283 284 285 286 287 288 289 290 291 292 293 294 295 296 297 298 299 300 301 302 303 304 305 306 307 308 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 320 321 322 323 324 325 326 327 328 329 330 331 332 333 334 335 336 337 338 339 340 341 342 343 344 345 346 347 348 349 350 351 352 353 354 355 356 357 358 359 360 361 362 363 364 365 366 367 368 369 370 371 372 373 374 375