Müslümanların, nüfusun üçte birini oluşturduğu AB'nin başkenti Brüksel'e uyarı geldi.


“Avrupa’nın başkenti” olarak adlandırılan Brüksel’de Müslümanların nüfusunun üçte birini oluşturduğu ve hızla çoğaldığı belirtilerek, kentin 20 yıl içinde “Müslüman olacağı” öne sürüldü.

Fransa’nın büyük gazetelerinden Le Figaro, “20 yıl içinde Brüksel’de ilk din İslam olacak” başlıklı Brüksel kaynaklı uzun haberinde “Bugün (Brüksel’in) nüfusun üçte biri Müslüman ve genç kuşaklar daha çok ibadet ediyor. Avrupa’nın başkenti 20 yıl içerisinde Müslüman olacak” diye yazdı.

Geçen hafta Belçika’da yayınlanan bir araştırmanın bulgularına dikkat çeken Le Figaro, Belçika’daki Louvain Katolik Üniversitesi’nden sosyolog Olivier Servais’in Müslümanların, yüksek doğum oranı nedeniyle “15-20 yıl içerisinde çoğunluk” olması beklendiği görüşünü da aktardı.

DOĞAN ERKEK ÇOCUKLARINA EN ÇOK “MOHAMED” ADI VERİLİYOR

2001 yılından bu yana Brüksel’de doğan erkek çocuklarına en çok verilen adın “Mohamed” olduğunu yazan gazete, genç Müslümanların “giderek daha radikal” olduğu iddialarına da yer verdi.

Le Figaro, Brüksel’de Faslıların yoğun biçimde yaşadığı Molenbeek’te “kadınların hemen hemen tümünün kapalı” olduğuna, esnafın Arapça konuştuğuna dikkat çekti

hürriyet com tr