Mehmetçik teröristlerin peşinde
22 Mart 2008 Cumartesi 18:11
Mehmetçik, Irak’tan Türkiye’ye sızan teröristlerin Şırnak'ta izini sürüyor. Küpeli'de de operasyon başlatıldı...


Mehmetçik, Irak’tan Türkiye’ye sızan teröristlerin Şırnak'ta izini sürerken, ‘Heron' adı verilen insansız hava aracı tarafından hareket halinde tespit edilen teröristlerin Küpeli Dağı yönüne gittikleri istihbaratı üzerine bu bölgede de operasyon başlatıldı.

Sabah saatlerinde bölgeye 10 araçtan oluşan komandolar sevk edildi. Güçlükonak İlçesi kırsal kesiminde teröristlerin kullandığı 8 sığınakta patlayıcı düzenekleri ele geçirildi.

Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını aralıksız sürdürüyor. Kato, Herekol, Cudi dağları ile Bestler Dereler bölgesinde insansız hava aracı tarafından tespit edilen teröristlerin Küpeli Dağı yönüne kaçtıkları belirlendi. Teröristlerin 3 ve 5'erli gruplar halinde görüldükleri istihbaratı üzerine bölgeye çok sayıda komando da sevk edildi. Şırnak'taki 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı'ndan havalanan helikopterler Küpeli Dağı çevresinde keşif uçuşları yapmaya başladı. Dağlık ve geçit vermez arazi yapısındaki bölgenin bazı noktalarına helikopterlerle Jandarma Özel Harekat timleri de indirildi. Bu sabah 10 askeri araç ile bölgeye tam teçhizatlı komando takviye olarak gönderildi. Havadan, hem de karadan sürdürülen operasyonlarda, teröristlerle her an sıcak temas sağlanabileceği belirtildi.

Şırnak'ın Beytüşşebap ile İdil İlçeleri kırsal kesiminde de operasyonlar sürdürülüyor. Şırnak'ın Güçlükonak İlçesi dağlık alanında yapılan arama ve tarama faaliyetleri sırasında teröristlere ait 8 sığınak bulundu. Sığınaklar için 3 patlayıcı madde düzeneği, muhtelif gıda maddeleri ile yaşam malzemeleri bulunarak imha edildi.
internethaber