22 Mart 2008 19:00
AK Parti eski Balıkesir Milletvekil Cumhuriyet Gazetesini ziyaret edip İlhan Selçuk'a destek verdi...
AKP eski Balıkesir Milletvekili Turhan Çömez, Cumhuriyet gazetesini ziyaret etti ve İlhan Selçuk’un gözaltına alınmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.
Turhan Çömez bir grup arkadaşıyla ziyaret ettiği Cumhuriyet gazetesinde, fikirlerinin bir kısmına katılmasa da bir aydının gözaltına alınma biçiminden rahatsızlık duyduğunu söyledi. Çömez, “Umarım adalet bir an önce yerini bulur. Gözaltına almakla, gözdağı vermek birbirine karışırsa, demokrasi yara alır. Türkiye dar bir koridordan geçiyor. Demokrasinin erdemini korumak, hukukun üstünlüğünü tesis etmek, siyaset kurumunun itibarını kollamak hepimizin sorumluluk alanında. Bu nedenle herkes samimi ve sorumlu davranmak mecburiyetinde” dedi.
Türkiye’nin temiz eller operasyonuna ihtiyacı olduğunu söyleyen Çömez, “Ancak inandığım bir şey var ki, gerçek bir temiz eller operasyonunu, ancak ellerini yüzüne sürüp aynaya bakmaya cesareti olanlar yapabilir. Toplumsal barışı, huzuru ve güveni tesis etmek için hepimiz daha fazla gayret göstermeliyiz. Cumhuriyet ailesine geçmiş olsun diyorum” diye konuştu.
Öte yandan Aydınlar Ocağı tarafından düzenlenen bir törende konuşma yapan Çömez'e Ergenekon operasyonunda gözaltına alınan Doç. Dr. Emin Gürses tarafından plaket verilmişti...
bugün