İran Kuzey Irak'ı gün boyunca vurduPKK'nın İran'daki uzantısı olarak gösterilen PJAK barınakları, son üç gündür İran Devrim Güçleri tarafından topçu atışlarıyla vuruluyor. Bombardıman bugün de sürdü.


İran ordusu, terör örgütü PKK'nın İran'daki uzantısı PJAK'a yönelik Kuzey Irak barınaklarını tekrar bombardımana tutuyor.
Merkezi Bağdat'ta bulunan Arap radyosu Nawa, İran eyaleti Vali Yardımcısı Agayi İrac Hasanzade'ye dayandırdığı bilgiye göre, bu sabaha karşı İran sınırını geçmeye çalışan bazı PJAK grubu üyelerinin, İran ordusunun topçu ateşiyle etkisiz hale getirildiği, özellikle Kuzey Irak'ın, Çoman, Hacı Ümran ve Kaladize kırsalının da vurulduğunu belirtti.

Öte yandan Kuzey Irak Bölgesel Yönetimi yaptığı yazılı açıklamada, Tahran yönetimini uyararak, "Bombardımanları sert bir şekilde kınıyoruz ve en kısa zamanda durdurulması çağrısında bulunuyoruz" dedi.

PKK'nın İran'daki uzantısı olarak gösterilen PJAK barınakları, son üç gündür İran Devrim Güçleri tarafından topçu atışlarıyla vuruluyor.
Tahran yönetimi, kendi topraklarına sızan bu tür terörist grupları, "cumhuriyet muhalifi gruplar" olarak nitelendiriyor.
İHA