Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamanın ardından, İstanbul genelinde şiddetli rüzgar akşam saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başladı.

Etkili rüzgar nedeniyle İstanbul'da 100'den fazla binanın çatısı uçarken, otomobiller ve elektrik derekleri hasar gördü, ağaçlar devrildi. Bazı sokakların yolları düşen çatı parçalarıyla kapandı. Bağcılar Yüzyıl Mahallesi'nde bir binanın çatısı yerinden sökülüp binanın üzerinde asılı kalınca itfaiye ekipleri yukarıda kalan parçayı indirmek için çalışma başlattı. Karanlık nedeniyle itfaiye ekipleri sarkan parçayı indiremeyince olay yeri kurulan projeksiyon ile aydınlatıldı. Çamlıca'da polis radyosu vericisi şiddetli rüzgarın etkisiyle devrildi. Tepedeki dev Türk bayrağı ise ikiye bölündü. Bİrçok yerde devrilen elektrik direkleri tehlike yarattı.

Vatandaşlar büyük bir gürültüyle uyandıklarını söyleyerek, "Gümbür gümbür bir ses geldi. Deprem olduğunu sandık. Dışarı çıktığımızda çatıların uçtuğunu gördük. Elektrik direkleri ve otomobiller de zarar gördü" dedi.

hürriyet com tr