Sabaha karşı gözaltına alınıp nezarethanede tutulan, emniyette ve savcılıkta 3 gün sorgulanan Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, o 3 günde en az 3 kilo verdi, Hastaneye kaldırıldı


Ergenekon Çetesi soruşturması kapsamında cuma günü sabaha karşı saat 04:00 sularında evinden gözaltına alınan İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Kemal Alemdaroğlu, hürriyet.com.tr'ye kontrol altına alındığı hastaneden konuştu. Alemdaroğlu, tansiyona bağlı kalp sorunları yaşaması üzerine bu sabah acil olarak hastaneye kaldırıldığını belirterek, "Burun kanaması, yüksek tansiyon ve sol kola vuran bir göğüs ağrısı ile acil olarak dün gece hastaneye kaldırıldım. Şu anda hastanede doktorların kontrolü altında tutuluyorum. Tansiyona bağlı kalp sorunları yaşıyorum" dedi.
Gözaltına alınmadan önceki dinç görünümü, 3 gün sonra serbest bırakıldığı görünümü arasında belirgin bir bozulma, 3-4 kilo birden kaybettiği gözlemlenen Kemal Alemdaroğlu, bu 3 günlük gözaltı süresinde hırpalanıp, yorgun düştüğünü söyledi, bu durumu hurriyet.com.tr'ye şöyle anlattı:
"Ben hayatımda nezarethane nedir bilmezdim. Önce Emniyet Müdürlüğü'nün nezarethanesi, sonra savcılığın nezarethanesi... 3 gün traş olamadım, duş olanığımız da yoktu. Yaşadıklarım, aslı astarı olmayan ithamlar beni yordu. Sabaha karşı serbest bırakıldıktan sonra Savcılık çıkışında üzerimde bir gömlek, bir kazak vardı. Dış görünüşüme çok özen gösteremedim. Bu yüzden de yorgun gözükmüş olabilirim. Şu anda, hastanede doktor kontrolündeyim. Dün biraz dinlenebilmek için tüm gün telefonumu kapattım. Ancak, dün gece aniden rahatsızlandım. Burun kanaması, yüksek tansiyon ve sol koluma vuran şiddetli göğüs ağrısı ile dostlarım beni hastaneye kaldırdı. Geceden beri hastanede kontrol altındayım. Kalp sorunları yaşıyorum."
hürriyet com tr