Kasiyerin kredi kartı vurgunu
25 Mart 2008 Salı 17:09
Kredi kartı bilgilerini kopyalayıp internet üzerinden alışveriş yapan iki kasiyer tutuklandı.


Çanakkale'de müşterilerinin kredi kartı bilgilerini kopyalayıp internet üzerinden 10 bin YTL'yi aşkın tutarda alışveriş yaptığı belirlenen, bir alışveriş merkezinde kasiyerlik yapan 24 yaşındaki Elif Yıldız ile arkadaşı 28 yaşındaki Volkan Karakaş tutuklandı.
BÜTÜN MAĞDURLAR AYNI YERDEN ALIŞVERİŞ YAPMIŞ

Akıl almaz kredi kartı dolandırıcılığını Çanakkale Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin 3 hafta süren takibi ortaya çıkardı. Bazı kredi kartı sahiplerinin, bilgisi dışında kartlarıyla alışveriş yapıldığını belirtip şikayetçi olması üzerine harekete geçen polis, hesap ekstrelerini tek tek inceledi.
Mağdurların alışveriş yaptığı yerler de gözden geçirildi. Yerlerden birinde tüm mağdurların alışveriş yaptığı tespit edildi. Fiş ve fatura işlemlerini yapan kişinin ise kasiyer Elif Yıldız olduğu bilgisine ulaşıldı. Alışveriş merkezi yetkilileri ile görüşen polis, kasiyer Elif Yıldız'ın 1 ay önce işe alındığını, deneme süresi sonunda işten çıkarıldığını öğrendi.
TEK BAŞINA DEĞİL

Yapılan operasyonda, Elif Yıldız geçen 21 Mart'ta Barbaros Mahallesi'ndeki evinin önünde elinde 3 koliyle birlikte yakaladı. Evinde yapılan aramada ise kopyaladığı kredi kartı bilgileriyle satın aldığı 10 bin YTL değerindeki 6 bilgisayar monitörü, 1 hard disk, 2 kamera, 1 dizüstü bilgisayar, 2 cep telefonu ile 26 kişinin kredi kartı bilgilerinin kayıtlı olduğu belgeler elegeçirildi.
Polis, Elif Yıldız'a yardım ettiği belirlenen arkadaşı Volkan Karakaş'ı da bir gün sonra 22 Mart'ta, Balıkesir'in Gönen İlçesi'nde otogarda yakaladı. Ayrıca, Elif Yıldız ile birlikte aynı evde kalan E.Y. ile M.G. da gözaltına alındı. Çanakkale Adliyesi'ne sevk edilen 4 kişiden Elif Yıldız ile Volkan Karakaş tutuklanırken, arkadaşları E.Y. ile M.G. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
İNTERNETTEN SATMIŞLAR

Evde ele geçirilen elektronik cihazların yanı sıra, Elif Yıldız ile Volkan Karakaş'ın internet üzerinden satın aldıkları ürünlerin bir bölümünü daha sonra yine internet üzerinden sattıkları belirlendi. Dolandırıcılığın boyutlarının 10 bin YTL'den daha fazla olabileceği tespit edildi.
internethaber