Samsun’un Bafra İlçesi’nde üç kişi tarafından Bafra Belediyespor Kulübü’ne düzenlenen baskında teknik direktör Sedat Gezer ile kaleci antrenörü İsmail Kurt öldürüldü, kulüp müdürü Ergin Özarslan ağır yaralandı.

3’üncü Lig 2’nci Grup’ta kümede kalma mücadelesi veren Bafra Belediyespor’un İshaklı Mahallesi’ndeki üç katlı tarihi binası önüne dün saat 11.30 sıralarında üç rakam grubu alınamayan 34 TD plakalı beyaz bir minibüs geldi. Minibüsteki üç kişiden ikisi kırmızı-siyahlı takımın Kulüp Müdürü Ergin Özarslan’ın (62) odasına daldı ve içeride bulunan Özarslan ile Teknik Direktör Sedat Gezer (54) ve Kaleci Antrenörü İsmail Kurt’a (43) kurşun yağdırdı. Özarslan, Gezer ve Kurt, kanlar içinde yere yığılırken iki saldırgan binadan çıkıp minibüse koştu ve hızla olay yerinden kaçtı.
BİNA KAN GÖLÜ

Bafra Belediyespor binası karışırken, olay yerine gelen sağlık ekipleri, Kaleci Antrenörü İsmail Kurt’un olay yerinde öldüğünü belirledi. Teknik Direktör Sedat Gezer ile Kulüp Müdürü Ergin Özarslan, Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sonra Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılan Gezer yaşamını yitirdi. Durumu ağır olan Özarslan ise yoğun bakıma alındı. Polis olay yerinde 20 boş kovan buldu. 3 saldırganın kaçtığı minibüs, 11 saat sonra Bafra’ya 12 kilometre uzaklıktaki Sarıköy’de terkedilmiş bulundu. Minibüsün üzerinde takılı olan 34 KU 299 no’lu plakasının değiştirilmiş olabileceği ileri sürüldü.
ÖZARSLAN’IN İFADESİ

Kulüp Müdürü Ergin Özarslan’ın ifadesi ile ilgili İl Emniyet Müdürlüğü’nden şu açıklama yapıldı: "Özarslan’a kendisini tanıtmayan biri telefon etti. Telefondaki kişi bundan sonraki maçların seyircili mi seyircisiz mi oynanacağını sordu. Telefondaki kişi ile tartışan Kulüp Müdürü telefonu sert bir şekilde kapattı. Yaklaşık 20-25 dakika sonra iki kişi Özarslan’ın çalışma odasına geldi. Yine tartışma yaşandı. Önce darp, sonra saldırı gerçekleşti."
Tokatspor ve Bulancakspor maçlarındaki seyirci olayları nedeniyle Bafra Belediyespor’a ceza gelmesi bekleniyordu.
SALDIRIDAKİ 4 OLASILIK
Polis, yaşları 25 ile 35 arasında değişen üç saldırgandan katliamı yapanın saçlarının ön tarafının dökük ve kirli sakallı olduğunu tespit etti. Ekipler saldırganları ararken, spor kulübüne baskınla ilgili şu dört olasılık üzerinde duruluyor:
Polis, saldırının kulüple ilgisinin olmadığını, kişisel nedenden kaynaklandığını söylüyor. Saldırganın ilk olarak Teknik Direktör Gezer’e kurşun yağdırması bu iddiayı güçlendiriyor.
Bafra Belediyespor’a düşme potasındayken üç ay önce gelen teknik direktör Sedat Gezer, 20 futbolcunun 18’ini gönderip yerlerine 14 yeni futbolcu transfer etti. Transfer ücretinden anlaşmazlık çıkmış olabileceği konuşuluyor.
Teknik direktörün gelmesiyle kulüpten 18 futbolcunun gönderilmesinin olayla ilgisi olup olmadığı araştırılıyor.
Bahis mafyasının olabileceği de ileri sürülüyor. Düşme hattında bulunan Bafraspor, ilk yarıda 12 maçtan mağlup ayrılırken, ikinci yarıda hiç yenilgi almadı.
hürriyet com tr