15 terörist öldürüldü
29 Mart 2008 Cumartesi 15:24
K. Irak'ta terör örgütüne darbe.. Sınırdan sızmaya çalışan teröristlere uzun menzilli top mermisi yağdı


K. Irak'ta terör örgütü kampları vuruldu. 15 teröristin öldürüldüğü açıklandı.

Genelkurmay'ın resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklama şöyle:

Genelkurmay Başkanlığı, Irak'ın kuzeyinde Avaşin-Basyan bölgesinde tespit edilen ve Türkiye'ye karşı eylem hazırlığında olup sınırdan sızmaya çalışan bir grup PKK/KONGRA-GEL terör örgütü mensubunun, 27 Mart 2008 günü, karada konuşlu uzun menzilli silahlar ile ateş altına alındığını, ''Faaliyet sonrasında yapılan inceleme ve değerlendirmelerden, açılan ateş sonucu 15 teröristin etkisiz hale getirildiğinin anlaşıldığı.

Ayrıca, aynı bölgedeki bazı hedefler, Hava Kuvvetleri Komutanlığına ait uçaklar tarafından, 28 Mart 2008 tarihinde tam isabetle vurulmuştur. Bu hava taarruzu sonucu tesirsiz hale getirilen terörist sayısı, tam olarak tespit edilememiştir.
İcra edilen görevlerde terör örgütüne ait olduğu kesin olarak teyit edilen hedeflere taarruz edilmiş; sivil halkın olumsuz etkilenmemesi için gereken hassasiyet gösterilmiştir.
Irak'ın kuzeyi terörist faaliyetler açısından bundan sonra da yakından izlenecek ve bu bölgeden Türkiye'ye yönelecek her tehdidin, tespit edildiği yer ve zamanda bertaraf edilmesi esas alınacaktır.
internethaber