Genelkurmay Başkanlığı, 7 teröristin daha öldürüldüğünü ve böylece son iki günde öldürülen terörist sayısının 16'ya yükseldiğini açıkladı


Genelkurmay'ın açıklamasında 'Şırnak ili Bestler-Dereler bölgesinde devam etmekte olan operasyonda, 7 terörist daha silahlarıyla birlikte etkisiz hale getirilmiş ve son iki günde bölgede etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısı 16'ya ulaşmıştır' denildi.
Şırnak, Siirt ve Hakkari üçgenindeki Bestler Dereler Bölgesi’nde yaklaşık 40 kişilik PKK'lı teröriste yönelik başlatılan operasyonda, Yüzbaşı Hasan Hatıl, Astsubaylar Faruk Kaya ile Cengiz Gülcü şehit olmuş 5 asker de yaralanmıştı.
Halen bölgede 23.Jandarma Sınır Tümen Komutanlığı’nda konuşlandırılan Jandarma Özel Harekat Timleri ile sınır birliklerinde görevli Özel Kuvvetlere Bağlı özel eğitimli komandolar helikopterlerle indirildikleri bölgeyi didik didik ediyor. Kobra ve Süper Kobra helikopterlerle teröristlerin bulunduğu alanlar bombalarken, teröristlerin tüm kaçış yolları ve tüm stratejik noktalarında komandolar tarafından kesildiği bildirildi.
hürriyet