AK PARTİ , savunmasına bunları yazma cesareti gösterirse, herhalde kapanmaz (!)
Bugünlerde Ankara toz duman .
Senaryolar, komplolar havada uçuşuyor.
Herkes bir hesap içinde.
Yeni gelişmeleri tahmin etmek ve pozisyon almak için uğraşanlar giderek artıyor.

Pek çoğu, AK PARTİ "nin kapatılacağı konusunda hemfikir.

Ama netleşmeyen parametrelerin çokluğu onların da aklını karıştırıyor.
Aklı karışık olanlara ışık tutacak satırlar kaleme aldım bugün.
Merak etmeyin, AK PARTİ kapanmayacak (!)
Eminim şu saatlerde AK PARTİ "nin kurmayları, derin bir çalışma içinde ve davayı düşürecek savunmayı hazırlamakla meşgul.

Onların yerine olsam şöyle bir savunma hazırlardım...

· Biz, AK PARTİ kurulduktan sonra ilk olarak ABD "ni ziyaret ettik. Kendilerine Büyük Orta Doğu Projesi için sözler verdik. İktidara gelince de o projenin eş başkanı olduk. Dışişleri Bakanlığımız da bu projeyi resmi politika haline getirdi. Bugün ABD "nin işgal ettiği Irak "ta bir milyondan fazla Müslüman hayatını kaybetti. Beş milyon çocuk annesiz, babasız kaldı. İşgalci Amerikan askerleri Irak camilerini bombaladı, Kur"an-ı Kerimleri yaktı, Müslüman kadınlara tecavüz etti. Hiç sesimizi çıkartmadık. Hatta onlara yardımcı olmak için elimizden geleni yaptık. İncirlik Üssü "nden uçaklarının kalkmasına izin verdik, (4990 sorti yapıldı) Habur Sınır Kapısı "ndan akaryakıtlarını, yiyeceklerini gönderdik. Ve ABD "ye gönderdiğimiz mektupta, askerlerinin sağ salim evlerine dönmeleri için dua ettiğimizi ifade ettik.

· "Haçlı seferleri başlatıyoruz" diyen Bush"un, bir dediğini iki etmedik. "Afganistan "a gidin" dedi gittik. İsrail "in güvenliği için "Hizbullah "ı kontrol edin " talimatına baş üstüne dedik, gittik. Sınır komşumuz Suriye "yi bombalayan İsrail uçakları yakıt tanklarını topraklarımıza atıp gittiler, sesimizi çıkartmadık. Müslüman ülkelerdeki kan ve gözyaşına hiç aldırış etmedik, ABD "nin yanında saf tuttuk.

· İslamiyet "te faizin haram olmasına hiç aldırış etmedik. Ekonomik modelimizi sömürü-rant ve faiz üzerine bina ettik. Borcumuzu ikiye katladık, dış ticaret açığımızda rekorlar kırdık, cari açığı patlattık. Hatta yabancıların ülkemizden aldıkları faizlerden vergiyi bile kaldırdık ki sitem devam etsin. Bu sayede, dünyanın en yüksek faiz veren ülkesi olduk .

· İslamcı olsak, yüzümüz Müslüman ülkelere dönük olurdu. Oysa biz her şeyimizi Avrupa "ya endeksledik. Gittik, papazın önünde AB anayasasını imzaladık . Onların, bir dediğini iki etmedik. Misyonerlere her türlü imtiyazı tanıdık. Bizim dönemimizde apartman kiliseler mantar gibi çoğaldı. Yabancılara sattığımız toprağın haddi hesabı yok. Vakıflar Yasası "nı çıkartmak için gece gündüz çalıştık. Artık yabancı vakıflar her türlü hakka sahip. Hatta ellerini kollarını sallayarak Türkiye "de misyonerlik faaliyetleri yapacaklar. Eski defterleri açıp hak arayacaklar. Ama Batı Trakya "daki Müslüman Türk azınlık için sessiz kaldık. Onların vakıflarının içinde Türk kelimesi geçtiği için kapatılmasına ses çıkartmadık. Vatikan "ın, "Dinler arası diyalog" tezlerini hemen sahiplendik. Ecdadın kanla suladığı Çanakkale toprakları, borç batağındaki çiftçilerimizin gözyaşları arasında el değiştirmekte. Üstelik el koyan da Yunan bankaları. Bunlara bile mani olmadık.

· AB emretti diye domuzu kasaplık hayvan statüsüne aldık. Ziraat Bankası "ndan domuz çiftliği kuranlara kredi vermeye başladık. Cuma hutbelerinde okunan "Allah katında din İslam "dır." Ayetinin çıkartılması için tüm müftülüklere yazı gönderdik. Bu konuda ABD ve AB "yi kırmamak için özen gösterdik. Ezan sesini, komşuları rahatsız etmeyecek şekilde ayarladık. İlköğretim kitaplarına "Paskalya Yortusu "nu dini bayram olarak yazdık. İbraniceyi resmi dil olarak kabul ettik. İçkili yerlerin eğitim kurumlarına daha yakın olabilmesi için genelge hazırladık ve mesafeyi yüz metreye indirdik.
AK PARTİ , savunmasına bunları yazma cesareti gösterirse, herhalde kapanmaz (!)

Öyle ya
Tüm bunları yapan bir siyasal iktidar "laiklik karşıtı eylemlerin odağı" olamaz(!)
Siyasi partilerin cezalarının da, ödüllerinin de halk tarafından sandıkta verilmesi gereğine inanırım.

Ve AK PARTİ "nin kapanmasını arzu etmem.
Keşke, kapanmasa da, Sayın Başbakan, tüm bunları seçim meydanlarında anlatabilse,
Millet de kendisinin, kiminle beraber hangi yolda yürüdüğünü ve neyle ıslandığını bir anlasa.

Op . Dr. Turhan ÇÖMEZToplumsal Haber