Cumhuriyet Gazetesine molotofkokteyli atılması olayına ilişkin gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 6 kişiden 4'ü tutuklandı.

Şişli'deki Cumhuriyet Gazetesine molotofkokteyli attıkları iddiasıyla Beşiktaş taki İstanbul Adliyesine çıkartılan 8 kişiden 6'sı, savcılık tarafından ifadelerinin alınmasının ardından tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri nöbetçi mahkemede sorgulandı.
Nöbetçi 13. Ağır Ceza Mahkemesi, bu kişilerden Fatih D, Murat A. ve Bedirhan Ş'nin, tutuklanmasına karar verirken, Davut Y. ile 18 yaşından küçük 2 kişiyi serbest bıraktı.

13 YAŞINDAKİ ZANLIYA 'KASTEN YAKMAK' SUÇUNDAN TUTUKLAMA

Üsküdar'daki Çocuk Şube Müdürlüğünde işlemlerinin tamamlanmasının ardından Şişli Adliyesine sevk edilen Umut E, Cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuklanması istemiyle mahkemeye sevk edildi.

Mahkemede yeniden sorgulanan Umut E, “suç örgütüne üye olmak” ve “kasten bina yakmaya teşebbüs etmek” suçlarından tutuklandı.

Aynı olaya ilişkin, Terörle Mücadele ve Çocuk Şube müdürlüklerindeki işlemlerinin ardından Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesine gönderilen 8 kişiden 6'sının ise tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri mahkemedeki işlemlerinin sürdüğü öğrenildi.

Olayla ilgili Beşiktaş'taki İstanbul Cumhuriyet Savcılığına getirilen 2 kişi serbest bırakılmıştı.

hürriyet