Bakandan elektrik fiyatına garantiEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, Temmuz ayında geçilecek olan otomotik fiyat uygulamasınının maliyetlere nasıl yansıyacağı sorusuna açıklık getirdi.Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Hilmi Güler, temmuz ayında geçilecek otomatik fiyat uygulamasının maliyetlere dayalı bir düzenleme olduğunu belirterek, "Şu an için zam söz konusu değil." dedi.

Bakan Güler, basın mensuplarının, temmuz ayında geçilecek otomatik fiyat uygulamasıyla elektriğe zam gelip gelmeyeceğine ilişkin sorusu üzerine yaptığı açıklamada, otomatik fiyat uygulamasının adı üstünde otomatik işleyen bir Sistem olduğunu; burada herhangi bir zammın söz konusu olmadığını söyledi.

Bakan Güler, "Otomatik fiyat ayarlaması, maliyetlere dayalı bir düzenlemedir. Bu konuda maliyetler gözden geçirilecek ve ortaya çıkan veriler doğrultusunda ayarlama yapılacak. Otomatik fiyat ayarlaması her zaman zam anlamına gelmez. Zamla ilgili bir şey benim bilgim dahilinde değil, bunu sizden duyuyorum. Şu an için böyle bir şey yok." şeklinde konuştu.

Cihan