Genç Siviller'den İkinci Gülhane Hattı HümayunuAK Parti'ye açılan kapatma davasını yargı darbesi olarak tanımlayan Genç Siviller, eylem başlattı. Yargı saltanatına karşı olduklarını ifade eden Genç Siviller, Gülhane Parkı'nda İkinci Gülhane Fermanı'nı açıkladı.


AK Parti'ye açılan kapatma davasını yargı darbesi olarak tanımlayan Genç Siviller, eylem başlattı. Yargı saltanatına karşı olduklarını ifade eden Genç Siviller, Gülhane Parkı'nda İkinci Gülhane Fermanı'nı açıkladı.

Padişahın yetkilerini kısıtlayan Gülhane Hattı Hümayunu'nun okunmasının yıldönümünde Gülhane Parkı'nda bir araya gelen Genç Siviller, 3. demokrasi şenliğini gerçekleştirdi. Genç Siviller'in temsilcilerinden Yıldıray Oğur, "Ankara'da kendini hukukun üstünde, halkı iki dudağı arasında gören özel güçler, bürokratik elitler ve askerî sivil var. Kapatma davalarıyla kendilerine saltanat ilan eden bu kişilere karşı ikinci Gülhane Fermanı'nı okuduk." dedi.
Kapatma davasını 'yargı darbesi', bundan sonraki süreci 'darbe süreci' olarak tanımlayan Oğur, süreç bitinceye kadar eylemlerine devam edeceklerini açıkladı. Konuşmalarının ardından 2. Gülhane Fermanı okundu.zaman