Başbakan'a 3 Çocuk EleştirisiKılıçdaroğlu; “600 YTL ile geçinen 3 çocuğa bakabiliyorsa, Başbakan 10 bin YTL aldığına göre 50 çocuk yapmalı” dedi.

CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, kadınlara “en az üç çocuk yapın” çağrısında bulunan Başbakan Erdoğan'a sert çıktı. Kılıçdaroğlu, “600 YTL ile geçinen 3 çocuğa bakabiliyorsa, Başbakan 10 bin YTL aldığına göre 50 çocuk yapmalı” dedi.
CHP'li Kılıçdaroğlu, yaptığı açıklamada Başbakan Erdoğan'ı eleştirdi. Meclis'te görüşmelerine devam edilen sosyal güvenlik yasa tasarısına ilişkin eleştirilerini dile getiren Kılıçdaroğlu, söz konusu tasarının kadını üretimin dışına itmeyi amaçladığını savundu. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, kadınlara 3 çocuk önermesinin altında bu düşüncenin yattığını öne süren Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı da 3 çocuk öneresi nedeniyle eleştirdi. Kılıçdaroğlu şunları söyledi :
“600 YTL ile geçinmek zorunda kalan aileler 3 çocuğa nasıl bakacak. Bu halde 600 YTL alan aile 3 çocuk yaparsa çocuk başına 200 YTL düşer. Bu hesaba göre Başbakan 10 bin YTL aldığına göre 50 çocuk yapması lazım. Ama bu kadar maaş almasına rağmen kaç çocuk yaptığına bakın. Yani Başbakanın durumu aynen şu: 'Ele verir talkımı, kendi yutar salkımı.”

aktifhaber