Erdoğan, CHP'nin akibetini açıkladıMalatya'da konuşan başbakan Erdoğan "Demokrasi yıldızı Recep Tayyip Erdoğan" sloganlarına cevap verdi. Millet iradesine karşı çıkanların ve CHP'nin akibetini açıkladı.


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Malatya İl Gençlik Kongresi'nde konuşuyor. Merhum Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın memleketinde olmaktan gurur duyuyorum.

Ülkemin geleceği sizlersiniz. Sizler bu ülkeyi geleceğe taşıyacaksınız. AK Parti'nin hızı karşısında

"Demokrasi yıldızı Tayyip Erdoğan" sloganlarına cevap veren Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "demokrasiye tek yıldız yakışmaz sizler demokrasinin yıldızısınız. Dışarıda bu salonun 10 misli insan bizi izliyor. "Söz de karar da bu milletindir" demiştik. Demokraside söz de karar da milletindir. Son sözü millet söyler. Bunu bilmeyenler öğrenecekler.
Vur vur inlesin CHP dinlesin sloganalarına, Gençler inanın zaman kaybına değmez. Siz 22 Temmuz'da gereken dersi verdiniz. İlk seçimde CHP sandıkta toz duman olacak. ben bunu görüyorum. Öyle komplo teorileriyle bir yerlere varılmaz.

Biz Türkiye için yola çıktık. Biz Türk Milleti için yola çıktık. Biz bu ülkenin her bir köyünü imar etmek için yola çıktık.
Biz gelmedik kavga için. Bizim elimiz şefkat ve merhamet elidir. Onlar milletle aralarına duvarlar örerler. onlar kendi oylarını milletin oyundan üstün görürler. hem milletle beraber olacağız diyeceksin çıkıp ayrımcılığın borazanlığını yapacaksını. Yok böyle bir şey. Biz yaradılanı yaradandan ötürü sevdik. Ayırt etmek yok. Biz herkesi bağrımıza bastık. Bizim için Çankaya ne kadar yakınsa Pötürge ve Arapgir o kadar yakın olacak. Biz durmayacak yola devam edeceğiz. Biz coşkumuzu sizlerden alıyoruz. Bunu bazıları anlayamaz. Bazıları milletle kucaklaşmanın hazzını bilemez. Şu son 10 yılda Malatya'ya kaç başbakan geldi halinizi sordu. gelemezler. gelmeye yüzleri yok. Onlar Ankara'da oturup kuyu kazmakla meşguller. Hizmet edemedik bari hizmet edeni engelleyelim anlayışındalar. Bu millet destek olana köstek olanı iyi biliyor.
Üzerinizdeki yük çok büyük. Yaşlarınızın çoğu 30'un altında.. Avrupa sizler gibi bir gençliğe hasret. Gençleri siyasi partilerin oy deposu olarak gören ve bunun gereğini yapan tek parti AK Parti'dir. Bizim gençlerimizden korkumuz yok. Bizim potansiyelimiz sizlersiniz. Malatya'nın haksızlıklar karşısında eğilmediğini çok iyi biliyoruz. Marjinal olaylarla, korkunç katliamlarla Malatya'nın adını iliştirerek kimse Malatya'nın adını kirletmeye kalkmasın. Bu tür provakasyonlara gelmeyin. asla gerginliğin tarafında olmayın.

HABER 7