Yahudilerle temasta olan kuvvet komutanıAK Parti sonrası için bir kuvvet komutanının gayri resmi yollarla ABD yetkilileri ve Yahudi lobisinden randevu talep etmiş.


Radika Gazetesi Ankara Temsilcisi Murat Yetkin'in iddiasına göre, kuvvet komutanının bu isteği gerçekleşmemiş, ancak bir Türk siyasetçi, Yahudi lobi kurumlarını dolaşıp 'İslamcıların devrileceğini ve muhtemelen kendisinin başbakan olacağını' söylemiş.

Yetkin, yaşananları, "Acaba olağandışı bir şeyler yapılmak isteniyor ve bunun arkasında ABD ve ayrıca Yahudi lobisi desteği var gibi gösterilmek mi isteniyordu? Çünkü aynı tarihlerde bir Türk siyasetçi Washington'da sağcı Yahudi lobi kuruluşlarını dolaşıyor, Türkiye'de yakında İslamcıların devrileceğini ve muhtemelen kendisinin başbakan olacağını konuşuyordu. Ne o politikacı Washington'da ciddiye alındı ne de emir-komuta zinciri dışında bir komutan ziyareti gerçekleşti ABD'ye. O dönemki tartışmalar, Kara Kuvvetleri Komutanı Aytaç Yalman ve Jandarma Genel Komutanı Şener Eruygur'un emekliye ayrılmaları ile duruldu."
Haber7