Tunceli ve Diyarbakır'da 13 PKK'lı öldürüldü

TUNCELİ/ANKARA - Genelkurmay Başkanlığı, Tunceli ve Diyarbakır kırsallarında kıstırılan PKK'lılardan 13 kişinin silahlarıyla birlikte ölü olarak, bir kadın PKK'lınınsa yaralı olarak ele geçirildiğini açıkladı.
Genelkurmay açıklamasına göre dün Tunceli'nin Nazımiye ilçesi kırsal kesimindeki çatışmada 11 PKK'lı silahlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Diyarbakır'ın Hani ilçesi kırsal kesiminde de küçük çaplı bir çatışma yaşandı. Bu çatışmada iki PKK'lı öldürüldü.
Tunceli Valisi Mustafa Yaman da '11 teröristin ölü olarak ele geçirildiğini, ayrıca örgüte ait çok miktarda patlayıcı ve silah bulunduğunu' açıkladı.
Şırnak'ın Küpeli Dağı'nda ise insansız hava aracı Heron'larla izleri sürülen PKK'lılara yönelik operasyon sürdü. PKK'nın kentlere dağılım noktası olarak kullandığı Küpeli Dağı'nda stratejik bölgeler tutuldu. Kobra tipi helikopterlerle tanklardan yapılan top atışlarıyla mağaralar tahrip edildi.


Karayolu kapandı
Öte yandan PKK'lıların bomba döşediği belirlenen Tunceli-Erzincan karayolu önceki gün saat 07.00'den itibaren 31.5 saat kapalı kaldı. Güvenlik kuvvetleri karayolunda jammerlı araçlarla arama faaliyeti sürdürürken Kobra tipi helikopterler de karayolu çevresinde PKK'lıların bulunduğu alanları bombaladı. Yol, arama tarama faaliyetinin bitmesinden sonra saat 14.30'da yeniden ulaşıma açıldı.

radikal gazetesi