CHP'liler oldu AK Partili
12 Nisan 2008 Cumartesi 02:23
Vekil sayısı çok olunca birbirlerini tanıyabilmeleri için aylar hatta yıllar gerekiyor.


İNTERNETHABER-ÖZEL
ZÜBEYİR KINDIRA
ANKARA-Hafta sonu siyasi magazin haberimizde; CHP'li vekillerin birbirine benzeyen iki öyküsü var. İkisi de Meclis'in kalabalık yapısından kaynaklanan ve gülümseten olaylardan... İşte o öyküler;
VEKİL VEKİLİ TANIMAZSA
CHP Uşak Milletvekili Osman Coşkunloğlu, İstanbul ziyareti sırasında CHP il örgütüne uğradı. CHP İstanbul milletvekili Çetin Soysal ile karşılaştı.
Coşkunoğlu ile Soysal arasında sıcak diyaloglar yaşandı. Soysal’ın siyasi söylemlerinden etkilenen Coşkunoğlu, partideki görevini sordu. Mesai arkadaşının kendisini tanımadığını anlayan Soysal, ilçe yönetiminde görevli olduğunu söyledi. Coşkunoğlu, ‘keşke sizi önceden tanısaydım. İlçe kongresinde sizi ilçe genel sekreterliğine ya da başkanlığına önerirdim” diye iltifat etti.
İkili ayrıldı. Aradan bir süre geçti ve Coşkunoğlu, Soysal’ı Meclis kulisinde gördü.Hemen yanına giderek “Hoş geldin başkan” diye ilgi gösterdi. O sırada genel kurulda bir oylama vardı ve tüm vekiller içeri girdi. Coşkunoğlu da Soysal’dan izin istedi ve içeri girdi.
Tabii ardından da; Soysal içeri girdi. Coşkunoğlu, Soysal’ı Meclis Genel Kurulu CHP sıralarında otururken, dahası oy kullanırken görünce, önce çok şaşırdı ardından yapılan şakanın farkına vardı.
İki vekil o günden bu yana birbirlerini her gördüklerinde bu olayı anımsayıp, gülüşüyorlar.

ÇOOK KALABALIKLAR YA!
Soysal, yukarıdaki olayı kuliste anlatırken, kahkahalarla gülen İzmir milletvekili Ahmet Ersin’in, aslında bu olaya değil, daha çok kendi yaşadığı benzer bir olayı anımsayıp güldüğünü öğrendik. Ersin anlatıyor.
Geçen dönem seçilip Meclis’e geldik. Aradan aylar geçti ama bir türlü herkesi tanımak mümkün olmadı. Bir gün kuliste Gürol Hoca ile (Ergin) karşılaştık. Ben kendisini AKP’li sandım. Biraz sohbet ettik. “Ya arkadaşım çok kalabalıksınız. Hepinizi tanımak isimleri, yüzleri akılda tutmak kolay olmuyor” dedim. Hoca da bana, “hadi biz 178 kişiyiz. (CHP’nin sandalye sayısı) siz 300 küsur kişisiniz, (AKP’yi kastediyor) biz sizi nasıl tanıyacağız?”diye sordu. Meğer ikimiz de CHP’li olmamıza rağmen birbirimizi AKP’li sanıyormuşuz...
internethaber