Miss Dream Of The World Türkiye birincisi Hazal Müezzinoğlu’nun (24) ölümü ve polis Sezer Berktaş’ın (24) yaralanmasıyla biten trafik kazası, olay yeri yakınındaki bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye görüntülendi.


İŞTE KAZA GÖRÜNTÜLERİ
ETİLER’deki Nispet Bar’da pop fantezi şarkıları söyleyen Hazal Müezzinoğlu, 7 Şubat’ı 8 Şubat’a bağlayan gece, sevgilisi Engin Temel’in Taksim’deki bir barda kendisi için düzenlediği doğum günü partisine katılmıştı. Engin Temel’in uzaktan akrabası olan Eminönü İlçe Emniyet Müdürlüğü Motorize Ekipleri’nde görevli polis Sezer Berktaş (24), Hazal Müezzinoğlu’nu evine bırakmak için saat 05.50 sıralarında Opel Astra marka otomobiliyle yola koyulmuş ve 06.02’de Divan Oteli önünde kontrolden çıkarak, Cumhuriyet Caddesi’nin gidiş ve geliş şeritlerini ayıran ağaçlara çarpmıştı. Hazal Müezzinoğlu’nun öldüğü, polis Sezer Berktaş’ın yaralandığı kaza, caddenin karşısındaki bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

İKİ TAKSİ HIZLA GEÇİYOR

Kaza sırasında 0.66 promil alkollü olduğu belirlenen Sezer Berktaş’ın, taksirle ölüme neden olma ve trafik güvenliğini taksirle tehlikeye sokma suçlarından 4,5 yıldan 11 yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davanın tutanaklarına da geçen güvenlik kamerası görüntülerine göre, Sezer Berktaş’ın kullandığı otomobil saat 06.02’de hızla ağaca çarpıyor. Çarpmadan dört saniye önce bir taksi ile bir özel halk otobüsü, bir saniye önce ise başka bir taksi olay yerinden hızla geçiyor. Kazadan dokuz dakika sonra gelen ambulans, olay yerinde sekiz dakika kaldıktan sonra Sezer Berktaş’ı alarak hastaneye hareket ediyor. Ambulansın ardından ise polis olay yerini emniyet şeridine alıyor.

SANİYE SANİYE KAZA

Bir taksi ile bir özel halk otobüsü yoldan geçiyorlar.

Tam o sırada ikinci taksi hızla olay yerine doğru geliyor.

Berktaş’ın kullandığı otomobil hızla sola doğru savrulup ağaca çarpıyor.

Çarpmanın etkisiyle otomobilin farlarından biri caddeye fırlıyor.

hürriyet