+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' ne olacak??

 GÜNCEL HABERLER Katagorisinde ve  Dünyadan Haberler Forumunda Bulunan  'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' ne olacak?? Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  ครк รєรรiz ร єνgi∂iℓ รiz∂iя kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını kalbiimsinn Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  gυяυяυм∂αη...
  Mesajlar
  3.677
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  34029434

  Tanımlı 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' ne olacak??

  Osman Çakır, Türkiye'nin dağına ve taşına yazılı bir sözün bir tarafa bırakılmak istendiğini ileri sürdü.
  16 Nisan 2008 / 21:53

  TCK'nın 301 ile 305. maddelerinde değişiklik öngören kanun teklifi, TBMM AB Uyum Komisyonunda benimsendi.
  AB'nin talebine göre, şiddeti içermeyen her türlü hakaretin serbest bırakılması gerektiğini savunan Çakır, ''Bu değişikliği yapmamız halinde Avrupa'nın bize 'aferin' demesini beklemeyin. 'Bu yetersiz, eksik' diyecekler, başka düzenleme yapılmasını isteyecekler'' diye konuştu.

  MHP İzmir Milletvekili Şenol Bal, Türklüğün, sadece 21. Yüzyılda kurulmuş bir devletin değil, 5 bin yıllık Türk tarihinde Türk kültüründe yaşayan insanları içine aldığını söyledi.

  Türklük konusunda son yıllarda özellikle AK Parti iktidarından itibaren başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türk kimliği konusunda kafalarda soru işareti bulunduğunu ileri süren Bal, ''Türklüğü Avrupalı anlamayabilir. Bizim dilimizle, Avrupa anlayışının bir olması beklenemez. Avrupa bizim ne demek istediğimizi anlamaz'' dedi.

  Nasrettin Hoca'nın bir leyleğin bacaklarını kestiğini ve daha sonra bunu kuşa benzettiğine ilişkin fıkrayı anlatan Bal, ''Biz de bu kuşun kanatlarını kesiyoruz, 'sen kuşsun' diyoruz. Önceden 7 kez değiştirilmiş bir yasayı şimdi 8. kez değiştirmeye çalışıyoruz. Her ülkenin kendi iç dinamikleri, sıkıntıları vardır. 'AB istiyor' diye bu yönde değişiklik yapmamalıyız'' diye konuştu.

  CHP İstanbul Milletvekili Şükrü Elekdağ, hakim ve savcıların elinde ''Türklük'' yerine ''Türk Milleti'' ifadesinin olduğu yasanın bulunmasının, Orhan Pamuk ve Hrant Dink hakkında dava açılmayacağı anlamına gelmeyeceğini söyledi.

  Elekdağ, savcılara, hakaretle eleştiri arasındaki nüansı kavrayacakları şekilde eğitim verilmesi gerektiğini dile getirdi.

  CHP İstanbul Milletvekili Algan Hacaloğlu, söz konusu teklifin yasalaşması halinde Anayasaya aykırı olacağını savunarak, bu yasanın Cumhurbaşkanının yargıya müdahalesi sonucunu doğuracağını, Cumhurbaşkanlığı makamının tarafsızlığını tartışılır hale getireceğini ileri sürdü.

  Hacaloğlu, Cumhurbaşkanının kovuşturma açılmasına izin vermemesi halinde hakim yetkisini kullanmış olacağını belirtti.

  DTP Batman Milletvekili Bengi Yıldız, kendilerinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olduklarını, aynı zamanda Kürt olduklarını söyledi.

  301. maddenin tamamen yürürlükten kaldırılmasını isteyen Yıldız, ''Şimdiye kadar Kürtlere, Lazlara, Çerkezlere hakaret edenlerin yargılandığını görmedim. Kürtlere 'şeytan soyundan gelenler', Ermenilere 'Ermeni dölü' diyenlere dava açılmıyor'' diye konuştu.

  TBMM AB Uyum Komisyonu Başkanı Yaşar Yakış, görüşmelerin tamamlanmasının ardından TCK'nın 301 ile 305'inci maddelerinde değişiklik öngören kanun teklifinin maddelerini oyladı. Teklif, Komisyonda benimsendi.

  Söz konusu teklif, esas komisyon olarak 18 Nisan cuma günü Adalet Komisyonunda ele alınacak.

  AA

 2. #2
  Demirbaş LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını LiDeR_W Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Mar 2007
  Bulunduğu Yer
  Isvicre/Zürich
  Mesajlar
  636
  Tecrübe Puanı
  4201151

  Tanımlı Ce: 'Ne Mutlu Türk'üm Diyene' ne olacak??

  Dünyada son TÜRK kalana kadar ben " Ne mutlu TÜRKÜM diyene" demeye dewam edecegim, 301. yasa kaldirilsada kaldirilmasada.. herseyi awrupanin anlamasi gerekmiyor, nitekim bizde avrupanin her dedigini anlamiyoruz diye düsünüyorum.. birakin anlamasinlar, sanki hangi avrupa devleti bizim kadar asil ve soylu..!

Benzer Konular

 1. Ne mutlu Türk' üm diyene
  By MaCo in forum Atatürk Köşesi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 06-27-2009, 14:12
 2. Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene
  By damla_13 in forum Resim Bölümü
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 08-21-2008, 15:51
 3. Ne Mutlu TÜRK'üm diyene....
  By yaremce in forum Off Topic
  Cevaplar: 2
  Son Mesaj: 03-15-2008, 11:13
 4. Ne Mutlu Türküm Diyene!
  By yaremce in forum Off Topic
  Cevaplar: 3
  Son Mesaj: 12-30-2007, 03:07
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-21-2007, 09:46

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0