Çevre katiline ödül koltuğundan etti
MNG'ye ödül veren vekil müdür görevden alındı

21.04.2008 20:14
Milas'ta denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin temsilcisine, turizme katkıları nedeniyle ''teşekkür plaketi'' verilmesi sonrasında başlatılan soruşturma kapsamında plaket verilecek kişileri belirlediği iddia edilen Milas Kütüphane Müdürü, Kaymakamlık tarafından vekaleten getirildiği İlçe Kültür ve Turizm Şube Müdür Vekiliği görevden alındı.

Milas'ta denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin temsilcisine, turizme katkıları nedeniyle 'teşekkür plaketi'' verilmesinin ardından Muğla Kültür ve Turizm Müdürlüğü'nce soruşturma başlatıldı.


Soruşturma kapsamında, plaket verilecek kişileri belirlediği iddia edilen Milas Kütüphane Müdürü ve Kaymakam oluruyla İlçe Kültür ve Turizm Şube Müdürü Vekiliği yapan Y.D, kaymakam oluruyla atandığı bu görevinden alındı. Y.D'nin Milas İlçe Kütüphane Müdürlüğü görevine devam ettiği bildirildi.

Soruşturma hakkında AA muhabirine bilgi veren Muğla Kültür ve Turizm
Müdürlüğü yetkilileri, Y.D'nin Milas İlçe Kütüphane Müdürü olduğunu ve kaymakam oluruyla İlçe Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü görevini de yürüttüğünü ifade ettiler.

Muğla Kültür ve Turizm Müdürlüğü yetkilileri, Y.D'Yi bu unvanı kullanmaması konusunda en son Şubat ayında yazılı olarak uyardıklarını belirttiler.

Milas Kaymakamlığı yetkilileri ise Y.D'nin önceki kaymakamlardan biri döneminde Milas İlçe Kültür ve Turizm Şube Müdürlüğü görevini kaymakam oluruyla vekaleten yürüttüğünü bildirdiler.

Milas'ın Güllük beldesinin Pina mevkisinde denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin yetkilileri hakkında 25 Martta savcılığa suç duyurusunda bulunulmuş ve şirkete cezai işlem uygulanmış, Turizm haftası etkinlikleri kapsamında ise denizi izinsiz doldurduğu iddia edilen şirketin temsilcisine, turizme katkıları nedeniyle plaket verilmesi tepkilere neden olmuştu.

AA