Koç Net'in 2008 hedefi
09 Mayıs 2008 Cuma 11:37
Türkiye'nin veri ve ses hizmeti veren önemli şirketlerinden Koç Net 2008 hedeflerini anlattı.


Türkiye'nin veri ve ses hizmeti veren önemli şirketlerinden Koç Net Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, bu yılki hedeflerinin yüzde 60 oranında büyümek olduğunu söyledi.

Akarca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, önümüzdeki 5 sene içinde büyüme oranını yüzde 65'e, ciroyu da 750 milyon dolara yükseltmeyi hedeflediklerini belirtti.

Akarca, şunları söyledi:

"Geçtiğimiz yıl ihracat gelirimiz 28 milyon dolardı, bu yıl ise ihracat gelirini 42 milyon dolara çıkarmayı hedefliyoruz. Koç Net, gelirinin yüzde 33'ünü ihracattan elde ediyor. Geçtiğimiz yıl 80 milyon dolar ciro yaptık. Önümüzdeki 5 sene içinde ise 750 milyon dolar ciro yapmayı hedefliyoruz. Bu yılki hedefimiz yüzde 60 oranında büyümek. Veri ve ses pazarında lider bir firma haline geldik. Bizim amacımız veri ve ses pazarında büyümek.

Uluslar arası Araştırma ve Denetim firması Deloitte'nin Türkiye'de yaptığı bir araştırmaya göre son 5 yılda en çok büyüme gösteren şirketler arasında Koç Net olarak en başlarda yer aldık. Şu anda Türkiye'de 60 bin civarında işletmeye veri ses hizmeti veriyoruz. YKM, Vakko gibi büyük firmalarda bizim hizmet verdiğimiz firmalar arasında yer alıyor. Hizmet verdiğimiz 60 bin şirket arasında ağırlık KOBİ'ler.''

Koç.net'in, "1056" Bireysel Ses Hizmeti ile kullanıcıların sabit telefonlarından şehirlerarası, uluslararası ve GSM görüşmelerini, hiçbir abonelik işlemine gerek kalmadan ekonomik bir şekilde gerçekleştirmelerini sağladıklarını kaydeden Akarca, sabit ücret ya da abonelik ücreti alınmadan sadece yapılan aramaların tutarlarının ödendiği sistemin oldukça ekonomik olduğunu da sözlerine ekledi.

Haber Kaynağı: