Bakan Şimşek TÜSİAD’ı ziyaret edecek

YAZDIR | YOLLA
31/05/2008

Şimşek: yakında TÜSİAD’ı ziyaret ederek Türkiye’deki değişimi, dönüşümü ve vizyonumuzu yakından anlatacağım

ANKARA - Devlet Bakanı Mehmet Şimşek, "Yakında TÜSİAD’ı ziyaret ederek Türkiye’deki değişimi, dönüşümü ve vizyonumuzu yakından anlatacağım" dedi.
Devlet Bakanı Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneğinin (TÜSİAD) Türkiye’deki bütün sivil toplum kuruluşları gibi önemli bir kuruluş olduğunu belirterek, TÜSİAD konusunda önceki günlerde verdiği mesajın yanlış anlaşıldığını ve verdiği mesajların bazı çevreler tarafından çarptırıldığını vurguladı.
Hükümet olarak ekonomik programın başarısında, Türkiye’deki bütün kesimlerle bir arada hareket etmek istediklerinin altını çizen Şimşek, ülke genelindeki bütün sivil toplum kuruluşlarının ekonomik karar alma mekanizmasında etkin olmasını amaçladıklarını söyledi.
Kapsamlı bir dönüşüm programı
Türkiye’de çok kapsamlı bir dönüşüm programı gerçekleştirdiklerini belirten Şimşek, ekonomide daha rekabetçi bir ortam oluşturacaklarını ve gerek enflasyon, gerek büyümede bütün hedefleri yakalayacaklarını anlattı.
Türkiye’deki mevcut istikrar ve pozitif enerji ortamını korumak istediklerinin altını çizen Bakan Şimşek, bu çerçevede önemli bir sivil toplum kuruluşu olan TÜSİAD ile görüşerek, ekonomik program konusunda görüş alışverişinde bulunacaklarını ifade etti.
Bakan Şimşek, Türkiye’nin başarısı için bütün kesimlerin tam bir uzlaşı ve güç birliği içinde hareket etmesi gerektiğini de vurguladı. (aa)