Telekom'a ABD'den eğitim ödülüTürk Telekom'un eğitim ve yazılım şirketi Sebit, ''Yılın Yeni Eğitim Şirketi'' olarak seçildi

02.06.2008 17:22


Türk Telekom'un eğitim ve yazılım şirketi Sebit'in, geliştirdiği ''Adaptive Curriculum'' eğitim programı ile ABD'de Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği (Software and Information Industry Association - SIIA) tarafından verilen ''CODiE'' ödülüne layık görüldüğü bildirildi.
Sebit, CODiE ödüllerinin eğitim kategorisinde, ''eğitim endüstrisini
değiştirecek derecede önemli bir ürün geliştirmesi'' nedeniyle ''Yılın
Yeni Eğitim Şirketi'' olarak seçildi.
ABD'nin ilköğretim sınıflarındaki öğretmen ve öğrencilere yönelik
hazırlanmış, Matematik ve Fen derslerinde eğitim ve öğrenimi
geliştirmeyi hedefleyen internet tabanlı bir sistem olan ''Adaptive
Curriculum'' yazılımı, kullanıcılarına sunduğu zengin ''Öğrenme
Nesnesi'' kütüphanesi sayesinde matematik ve fen öğrenimini kolay ve
eğlenceli hale getiriyor.
TÜRKİYE İÇİN GURUR VERİCİ
Türk Telekom İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Sebit’in kazandığı uluslararası başarı ile ilgili şunları söyledi: “Sebit’in CODiE ödülünü kazanması tüm Türkiye için gurur verici bir gelişmedir. Önümüzdeki dönemde Türk teknolojisinin Amerika’nın yanısıra İngiltere ve Ortadoğu ülkelerine ihraç edilmesi için çalışacağız. Yeni ve önemli başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. Bu konuda Sebit’e tam destek vermeye devam edeceğiz.”
Sebit A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Eti ise, “Amerika’da şirketimizin eğitim endüstrisini değiştirebilecek kadar önemli görülmesinin sebebi, öğrenci ve öğretmenlere, en gelişmiş görsel içerik ve etkileşimle harmanlanmış, dinamik ve kişiselleştirilmiş öğrenme süreci yaşatan e-eğitim çözümleri sunuyor olmamızdır” dedi. Teknolojik gelişmelerle tüm dünyada öğrencilerin beklentilerinin arttığını, ancak bunu karşılayabilen yazılımların henüz okullardaki günlük yaşama girmediğini ifade eden Eti, şunları söyledi: “İşte biz bu açığı kapatmak üzere dünyanın birçok yerinde projeler geliştiriyoruz. Geçmişte Çin ve Malezya’da başarılı uygulamalar yaptık, Avrupa Birliği için geliştirdiğimiz “iClass”; Fransa, Belçika, Litvanya ve Avusturya’da denenmeye başlandı, sonuçlar olumlu. Şimdi de dünyanın en iddialı pazarı olduğu iddia edilen Amerika’da bu ürünü piyasaya sunduk. Sebit’i eğitim teknolojileri alanında inovasyon yapan, dünyadaki lider şirketlerden biri olarak tanımlayan CODiE ödülü, bu yoldaki inancımızı ve motivasyonumuzu artırdı.”