Ev alana araba bedava
06 Temmuz 2008 Pazar 22:09
Konutlar elde kalınca Türk müteahhitler promosyona başladı. Bakın hangi arabayı bedavaya veriyorlar;


Konutlar elde kalınca müteahhitler promosyona başladı. Ev alana arabayı bedava veriyorlar.

İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler başta olmak üzere Türkiye'nin dört bir yanında inşa edilen konutlar elde kaldı. Ekonomik belirsizlik nedeniyle satışlar durma noktasına gelirken müteahhitler krizi promosyonla aşmaya çalışıyor.

Aydın'da faaliyet gösteren bir inşaat firması, elinde biriken konutları satmak için 'ev alana otomobil' kampanyası başlattı.
Şirket, ev alan müşterilerine Türkiye'ye yeni gelen ve ucuzluğuyla dikkat çeken Çinli Chery marka otomobil hediye ediyor.
Firma ortağı Çağdaş Can Öztürk, inşaat piyasasında, özellikle gayrimenkul sektöründe büyük bir durgunluk yaşandığını belirterek, Ege ve Akdeniz Bölgesi ile İstanbul'daki konut projelerinde satışlarının durduğunu söyledi.
İnsanların bu ortamda para harcamaktan çekindiğini ifade eden Öztürk, "Kendi projemizi ve inşaat sektörünü hareketlendirmek için, hem Kuşadası'nda yaptığımız sitelerde hem de Aydın'da yaptığımız evlerde, 'Bir ev alana bir araba' adı altında bir kampanya başlattık. Biz buna tek fiyat, iki anahtar diyoruz." dedi.

Kuşadası'ndaki villalardan satın alanlara Chery'nin Jeep modeli ya da Alia isimli binek modeli veriliyor.
Aydın'daki evlerden satın alanlara da Alia ya da Tiggo hediye ediliyor.
Otomobil istemeyenlere ise satın aldığı ev A'dan Z'ye döşeniyor.
Öztürk, kampanya başlayalı 2 hafta olmasına karşın, yoğun bir ilgiyle karşılaştıklarını dile getirdi.
Kuşadası'ndaki villa tipi evlerin fiyatları 130 bin Euro, apartman tipi 2+1 evlerin fiyatları da 65 ile 75 bin Euro arasında değişiyor. Şirketin Aydın'da yaptığı evler ise 145 bin YTL ile 155 bin yeni lira arasında fiyatla satışa sunuluyor.Haber Kaynağı: