Akaryakıt Dağıtım Sektöründe Uzun Süredir Beklenen Bir Satış Operasyonu, Önceki Hafta Tamamlandı ve Aytemiz Ailesi'ne Ait Akpet, Rus Devi Lukoil'e Satıldı.

Akaryakıt dağıtım sektöründe uzun süredir beklenen bir satış operasyonu, önceki hafta tamamlandı ve Aytemiz Ailesi’ne ait Akpet, Rus devi Lukoil’e satıldı.
Açıklanan rakamlara göre toplam 700 Akpet istasyonu ve depoları, 500 milyon dolar karşılığında Rusya’nın ikinci büyük petrol şirketi Lukoil’e geçti. Ekonomist'in edindiği bilgiye göre, Aytemiz Ailesi, satıştan elde edilecek geliri yine yatırımlarda kullanacak. İlk etapta düşünülen sektörler ise gayrumenkül ve enerji.


HAYVANCILIĞA GİRİYOR
Bu noktada Akpet Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Aytemiz’in önünde ilginç bir gündem maddesi daha var. Aslen Karslı olan Aytemiz, yöre işadamları ile birlikte hayvancılık alanına yatırım yapmayı planlıyor. Bu noktada Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Kars Valisi Mehmet Ufuk Erden’in, Aytemiz’den, Kars’a hayvancılık yatırımı yapılmasına öncülük etmelerini istedikleri daha önce Ekonomist’te yer almıştı. Uzun süredir Lukoil ile yürütülen satış görüşmelerine odaklanan Aytemiz, yapılan anlaşma ile hayvancılık konusuna daha fazla zaman ayıracak. Bu konuda, Aytemiz’in yöre işadamları ile bir dizi toplantı ve ikili görüşme yapacağı belirtiliyor.

Kaynak : Haberler.Com