Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde su fabrikasının kurulacağı bildirildi.

Silvan Belediyesi, AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ve 33 iş adamının yer aldığı Silvan A.Ş Güç Birliği'nce ilçede su fabrikasının kurulması planlanıyor.

Kaymakam Veysel Beyru, Belediye Başkanı Fikret Kaya, ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili İhsan Arslan ve iş adamlarının katılımıyla bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kaymakam Beyru, toplantıda yaptığı konuşmada, fabrika kurulması konusunda hiçbir zaman için umutlarını kaybetmediklerini dile getirerek, “Bu işe sahip çıkarsak lokomotife kısa zamanda çok sayıda vagon birleştirebiliriz” dedi.

Belediye Başkanı Kaya da her zaman hizmetlere öncü olmaya devam edeceklerini kaydederek, ilçede yapılacak yatırımlarla ilgili çalışmalarda iş adamlarına yardımcı olacaklarını söyledi.

Milletvekili Arslan ise yatırımlar için ellerini taşın altına koyduklarını ifade ederek, şöyle konuştu: “Silvan'da sanayinin kurulması için yabancı gelmez. Yerlisi elini taşın altına koymalı. Bu işler için fedakarlık yapıyoruz. Altyapı çalışmalarına başlandı. Üye için 100 kadar kişi isim yazdırdı. Ancak 33 kişi para yatırdı. Biz Silvanlıların bu fabrikaya ortak olmasını istiyoruz. Ben de ortaklardan biriyim. O nedenle herkes eşit haklara sahiptir. Yeteri kadar ortak bulunmaması durumunda dışardan ortak almak zorunda kalacağız. Kim para yatırırsa ortak olacak. İşbirliği içinde bu fabrikayı kuracağız ve herkes bundan para kazanacak.”

Yapılması planlanan Malabadi Su Fabrikası'nın 2,5 milyon YTL'ye mal olacağı ve ilk etapta 50 kişinin istihdam edileceği bildirildi.