1 milyar dolarlık yatırımdan vazgeçti


Hollandalı Corio , 1 milyar dolar değerinde alışveriş merkezi (AVM) yatırımından vazgeçti.


Milliyet gazetesinin haberine göre, Hollandalı gayrimenkul yatırım şirketi Corio , 1 milyar dolar değerinde alışveriş merkezi (AVM) yatırımından vazgeçti.

Gazetenin bugünkü sayısında yer alan habere göre Corio Türkiye CEO'su Koray Özgül, "Alışveriş merkezlerinde yer alan perakende markaları taleplerinde ölçüyü kaçırdılar. Biz de planladığımız yeni 1 milyar dolarlık yatırımı durdurduk" dedi.

ANADOLU'DA YENİ YATIRIM YOK
Kira gelirlerinin kendilerinin ana gelir kalemi olduğunu belirten Özgül, "Bu nedenle Manisa, Adana, Alanya, Konya, Çanakkale, Aydın, Van ve Edirne'de yapmayı planladığımız alışveriş yatırımlarından vazgeçtik.
Devam eden yatırımlarımızdan memnun olduklarını vurgulayan Özgül, "Anadolu'da yeni yatırım yapmayacağız" dedi.

Corio, 2010 yılında toplam 1 milyon metrekarelik AVM alanına ulaşmayı ve böylece toplam pazarın yüzde 15'ine sahip olmayı hedefliyor. Bugüne kadar başlanan yatırımların toplam maliyeti ise yaklaşık 1 milyar dolar olarak hesaplanıyor.

Corio en son olarak Mersin'in ilçesi Tarsus'ta 50 milyon euro yatırımla yeni bir alışveriş merkezi (AVM) yatırımı yapacağını Ağustos'ta duyurmuştu.
Corio Türkiye, İstanbul Akmerkez'in yüzde 46,92, Denizli Teras Park'ın yüzde 40, Adapazarı Ada'nın yüzde 100, İstanbul Akasya Projesinin yüzde 7, İstanbul Akkoza Alışveriş Merkezinin yüzde 50, Ankara 365'in yüzde 100 ve Tekirdağ Tekira'nın yüzde 100'üne sahip bulunuyor. Corio, devam eden projeleri arasında yer alan Anatolium Bursa'nın, Malatya ve İskenderun projelerinin de yüzde 100 yatırımcısı durumunda bulunuyor.

ensonhaber