Washington (AA)- ABD Hazine Bakanı Henry Paulson, Başkan George W. Bush yönetiminin, derin sıkıntıdaki banka ve finansal kuruluşların 700 milyar doları bulan batık kredilerinin, devlet tarafından üstlenilmesini öngören kurtarma paketinin, Kongre tarafından en kısa sürede geçirilmemesi durumunda, ABD ekonomisinin bütün sektörlerinin tehlikeye gireceğini söyledi.

Paulson, Senato Bankacılık Komitesinde yaptığı konuşmada, paketin gerekliliği yönünde şimdiye kadar sağlanan ''partiler üstü genel görüş birliğinin'' bozulmaması gerektiğini belirtti. Bakan Paulson, bu görüş birliğinin sürdürülmemesi ve paketin geçmesini uzatacak ilave öneriler ve detaylarla uğraşılması halinde geç kalınacağı
uyarısında bulundu.

Aynı oturumda konuşmaya başlayan Merkez Bankası FED Başkanı Ben Bernanke de, Paulson ile aynı çizgide ifadeler kullanarak, paketin geciktirilmemesi gerektiğini kaydetti.Demokrat Parti'nin önemli isimlerinden senatör Christopher Dodd da, açıklamasında, ''hepimiz durumun ne kadar ağır olduğunun bilincindeyiz'' dedi.


kaynak mynet