Kapalı konu
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Küresel finansal kriz Avrupa'ya sıçradı

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Ekonomi Forumunda Bulunan  Küresel finansal kriz Avrupa'ya sıçradı Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Speechless DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  8.315
  Blog Yazıları
  127
  Tecrübe Puanı
  107374943

  (=) Küresel finansal kriz Avrupa'ya sıçradı

  ABD'nin 700 milyar dolarlık kurtarma paketi gecikirken, Avrupa bankaları da sıkıntıya girdi.
  ABD'de yüksek riskli konut kredisi sektöründe başlayan kriz, önceleri Avrupa bankalarını etkilemez iken daha sonra, küresel likidite sıkıntısının baş göstermesi nedeniyle Avrupa bankaları da bu krizden etkilenmeye başladı.
  İngiltere'de B&B bankasının devletleştirilme kararının ardından, Avrupa'nın en büyük bankalarından olan Fortis'e, 11 milyar avronun üzerinde mali kurtarma paketi sağlamaları, Hollanda'nın en büyük bankası olan ve Fortis bünyesindeki ABN Amro'nun mali yüklerinin artması, krizin Avrupa bankalarını da etkilemeye başladığının en büyük kanıtı olarak gösteriliyor.
  Fransız ve Alman bankalarında henüz olumsuz bir durum gözükmezken likidite sıkışıklığının devam etmesinin, zincirleme olarak bu ülkelerin bankalarını da olumsuz yönde etkileyebileceği ve bu ülkelerin hükümetlerinin de kurtarma paketleri hazırlayacabilecekleri vurgulanıyor.
  Bu arada Avrupa Merkez Bankası, piyasalara likidite sağlamaya devam edeceğini açıkladı.
  İskandinav ülkelerindeki bankalar da sıkıntıda. İsveç'in Nordea AB ve Danimarka'nın Spar Nord Bank ile Arbejdernes Landsbank, mali sıkıntıdaki Danimarka bankası Roskilde Bank'ın 21 şubesini 108 milyon dolara, mevduat hesabıyla, bankanın kredi hesabını da 3 milyar dolara satın alacakları belirtildi.
  Öte yandan, Avrupa'daki borsalar, bankacılık sektöründeki gelişmeler nedeniyle, Amsterdam Borsasındaki Fortis hisselerinin yukarı yönlü hareketi dışında olumsuz etkilenirken, avro da diğer para birimleri karşısında ortalama yüzde 2 oranında değer kaybetti.
  Krizin Avrupa'ya yayılma olasılığı üzerine, Avrupa Merkez Bankası Başkanı Jean-Claude Trichet, Avrupa Birliği'ne üye ülkelerin hükümetleriyle görüş alışverişinde bulunuyor.


  mynet

 2. #2
  VIP şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı Baktabul'un Çılgını şeker_sarı - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  Feb 2008
  Mesajlar
  6.911
  Blog Yazıları
  48
  Tecrübe Puanı
  107374854

  Tanımlı Ce: Küresel finansal kriz Avrupa'ya sıçradı

  aynı konuyu bikere daha açmışsın

  http://www.baktabul.com/ekonomi/1507...a-sicradi.html

Benzer Konular

 1. Erdoğan'dan küresel kriz yorumu
  By Lolan in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 11-19-2008, 13:50
 2. Küresel Kriz İsrail'i De Etkiledi
  By mavidamla in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-20-2008, 10:27
 3. Küresel finansal kriz Avrupa'ya sıçradı
  By DarkNess in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 09-29-2008, 14:29
 4. Küresel kriz uzun sürecek
  By XxCANISIxX in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-14-2008, 18:12
 5. Küresel kriz kapıda mı?
  By hayalet_0312 in forum Ekonomi
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-28-2007, 11:34

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0