+ Konu Cevapla
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Kurtarma planı bugün Temsilciler Meclisi'nde

 Dünyadan Haberler Katagorisinde ve  Ekonomi Forumunda Bulunan  Kurtarma planı bugün Temsilciler Meclisi'nde Konusunu Görüntülemektesiniz.=>...

 1. #1
  Speechless DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess Baktabul'un Çılgını DarkNess - ait Avatar
  Üyelik Tarihi
  May 2008
  Mesajlar
  8.315
  Blog Yazıları
  127
  Tecrübe Puanı
  107374943

  closed-topic Kurtarma planı bugün Temsilciler Meclisi'nde

  ABD Kongresi'nin hafta sonunda gerçekleştirdiği yoğun görüşmeler sonucu üzerinde genel anlaşmaya varılan 700 milyar dolarlık finans sektörünü kurtarma planının, bugün Kongre'nin alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde oylanması bekleniyor.

  Paketin, çarşamba günü de Senato'da oylanması ve umulduğu gibi Kongre'nin iki kanadında da kabul edilmesi durumunda, Başkan George W. Bush tarafından hemen
  imzalanması ve yürürlüğe girmesi öngörülüyor.

  Pakete ilişkin geçen perşembe günü ilk defa genel mutabakata yaklaşılmış, ancak Beyaz Saray'da Bush, Demokrat ve Cumhuriyetçi başkan adayları Barack Obama
  ve John McCain, Kongre liderleri ve ekonomi kurmayları arasında yapılan zirvede, Temsilciler Meclisi'ndeki muhafazakar Cumhuriyetçilerin itirazı üzerine paket çıkmaza girmişti.

  Hafta sonunda ise Kongre'nin her iki kanadında yoğun görüşmeler yapıldı ve ardından sorunun ana hatlarıyla aşıldığı duyuruldu.En son Cumhuriyetçi Parti'nin Temsilciler Meclisi'ndeki azınlık grubunun lideri John Boehner, esas sorun çıkaran grup olan Cumhuriyetçi milletvekilleriyle görüştü ve her üyeyi, varılan uzlaşma paketini desteklemeye çağırdığını belirtti.

  Buna karşılık genel uzlaşma paketini destekleyen Kongre liderleri, paketin geçeceğinden tam emin olmadıklarını söylediler. Senato Demokrat çoğunluk lideri Harry Reid, ''Şimdi, gereken oyları sağlamalıyız'' dedi. Temsilciler Meclisi'nin Demokrat başkanı Nancy Pelosi de ''Bu, Wall Street'i kurtarma paketi değil, ekonomiyi iyiye döndürmeyi amaçlayan bir önlem'' diye konuştu.

  Başkan adayları da çok kuvvetli ifadelerle olmasa bile paketin geçmesi gerektiği yönünde tutum belirledi.Demokratlar tarafından geçen hafta sonuna doğru olası bir uzlaşmayı sabote etmekle suçlanan Cumhuriyetçi başkan adayı John McCain, ''Bu, hepimizin zorlukla yutacağı bir şey. Ancak hiçbir şey yapmamak, kabul edilebilir bir seçenek değil'' dedi. McCain, paketin kabulü durumunda güvenin bir ölçüde geri geleceğini ve ekonomik sistemin yeniden harekete geçeceğini söyledi.

  Demokrat aday Barack Obama da paketin kısa sürede Kongre'den geçmesini beklediğini belirtti.Başkan Bush da yayımladığı yazılı açıklamada, ''Bu paket olmazsa,
  Amerikan ekonomisinin uğrayacağı bedel, felaket boyutlarına ulaşabilir'' dedi.

  mynet

 2. #2
  Onursal Üye leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını leyla_59 Baktabul'un Çılgını
  Üyelik Tarihi
  Dec 2007
  Bulunduğu Yer
  BenCe yeMeZz xD
  Mesajlar
  7.479
  Blog Yazıları
  3
  Tecrübe Puanı
  104956763

  eylem Kurtarma paketine destek artıyor

  Kurtarma paketine destek artıyor


  ABD Temsilciler Meclisi'nde 700 milyar dolarlık kurtarma paketine destek artıyor.  ABD Temsilciler Meclisi'nde hafta başında reddedilen 700 milyar dolarlık kurtarma paketinin ikinci oylaması öncesinde, paketi destekleyen parlamenterlerin sayısı artıyor.

  Kurtarma paketinin ABD Senatosu'nda kabul edilmesi, temsilciler meclisi üzerinde baskı oluştururken, finansal krizin, reel ekonomiye yayılma kaygısı da bir başka baskı unsuru olarak ortaya çıkıyor.

  Temsilciler meclisinde, özellikle Cumhuriyetçi parti mensubu parlamenterlerden, pakete sıcak bakanların artış gösterdiği kaydediliyor.

  Analistler, New York Menkul Kıymetler Borsası'nın da rekor düzeyde değer kaybetmesinin, temsilciler meclisi üzerinde önemli bir baskı oluşturduğunu ifade ediyorlar.

  ABD Başkanı George W. Bush ile Kongrenin önde gelen isimlerinin de, bütün dünyanın kendilerini izlediğinin altını çizerek bu kez iyi bir sınav verme konusunda, temsilciler meclisinde lobi yaptıkları belirtiliyor.

  Bu arada, analistler, 700 milyar dolarlık paketi reddeden parlamenterlerin, tasarıya, yaklaşık 20 milyon orta gelirli ABD'liyi doğrudan etkilemesi beklenen yaklaşık 150 milyar dolarlık vergi indirimi ve istisnaların da eklenmesinin ardından pakete, sadece ''patronları değil'', ''zor durumdaki orta gelirliyi de kurtarma'' gözüyle bakarak desteklediklerini vurguluyorlar.

  Yeni kurtarma paketine ilişkin oylamanın, bugün akşam TSİ 19:30'da başlaması bekleniyor.  ensonhaber

Benzer Konular

 1. Temsilciler biraraya gelecek!
  By LoNELy.RoaD in forum Basketbol
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 02-12-2009, 17:40
 2. Kurtarma Planı Başarılı Olacak
  By mavidamla in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 10-07-2008, 13:05
 3. B Planı Şarkı Sözü-Kutsi(B Planı)
  By *zencefil* in forum Türkçe Şarkı Sözleri
  Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 07-22-2008, 13:44
 4. ABD Temsilciler Meclisi'ne 2. müslüman üye
  By Mr. NuteLLa in forum Dünyadan Haberler
  Cevaplar: 1
  Son Mesaj: 03-12-2008, 21:39
 5. Cevaplar: 0
  Son Mesaj: 04-21-2007, 17:51

Etiketler

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • You may not post attachments
 • You may not edit your posts

Content Relevant URLs by vBSEO 3.6.0