Dolarda Dün Yaşanan Düşüş Kısa Sürdü. ABD Borsalarının Çakılmasıyla Birlikte Dolar da İçeride Güne Hızlı Bir Yükselişle Başladı.


Bankalararası piyasada dolar kuru güne 1.43-1.44 YTL aralığında başladı. Dolar dünkü kapanışta ise 1.3840 YTL seviyesindeydi.
ABD borsaları tepetaklak Piyasada panik halinin etkili olduğunu belirten uzmanlar, özellikle yabancı yatırımcıların bir an önce parasını alıp güvenli limanlara yönelmek istediğine işaret ediyor. Ancak Türkiye'deki yüksek faiz ve yerli yatırımcıların satışları Türk Lirası'nın aşırı değer kaybını biraz olsun önlüyor.

BORSADA SERT DÜŞÜŞ
Dün seans sonuna doğru artan satış baskısına karşın günü az da olsa yükselişle tamamlamayı başaran borsada bugün açılış beklendiği gibi sert bir düşüşle oldu. Endeks güne yüzde 8.9 düşüşle başlarken 28 bin 379 puana kadar geriledi. Borsa ilk 10 dakikanın ardından kayıplarını yüzde 6 seviyesinde dengelemeye çalışıyor. Endeks 29 binin hemen üzerinde tutunma gayreti içerisinde. Uzmanlar, 30 bin puanda borsanın desteği bulunduğunu ancak endeksin hızla bu seviyenin altına geldiğini belirtiyor. Borsada gün boyunca yurtdışı gelişmelerin takip edileceğini belirten uzmanlar, özellikle Avrupa borsalarındaki hareketler ve ABD'den gelecek haberlerin içeride de yönü belirleyeceğini düşünüyor.haberler.com