Şahenk: Türkiye Krize Güçlü GirdiDoğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, Türkiye’nin krize güçlü bir durumda girdiğini ve gerekli tedbirlerin hükümet tarafından alındığına inandığını söyledi.
Türk-Alman İş Konseyi, yeni başkanı Ferit Şahenk ile biraraya geldi. Toplantıda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Şahenk, Türkiye’nin krize güçlü bir durumda girdiğini belirterek, “Gerekli tedbirlerin hükümetimiz tarafından alındığına inanıyorum” dedi.

Şahenk şunları söyledi: “Türkiye’nin değişen dünya konjonktüründe yıldızı parlayabilir. Biz son 4-5 yılda yaptıklarımıza devam edebilirsek, dünya piyasalarında daha iyi anlaşılabilecek ve görülebilecek durumdayız. IMF ile olan durumumuzu hallettikten sonra Türkiye’nin bence yolu çok daha açık olacak.”

ALMANYA İLE İLİŞKİLER GÜÇLENDİRİLMELİ
Ferit Şahenk, bu dönemde Türkiye’nin ihracatının devamı için Almanya ile ilişkilerin güçlendirilmesini önerdi. Şahenk, Türk-Alman İş Konseyi’nin, iki ülke arasında 19-20 milyar dolar olan ticaret hacmini 4-5 yılda 50 milyar dolara ulaştırmayı hedeflediğini kaydetti.

Şahenk, “Önümüzdeki iki yılda Almanya’dan daha iyi yararlanabilmek, Türkiye’yi daha iyi anlatmak için mücadele edeceğiz” dedi.

aktifhaber