Ekonomimizden Korkmamıza Mahal YokMilli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, ''Ekonomimizden korkmamıza, çekinmemize mahal yok'' dedi.
Bakan Gönül, Kırıkkale'de özel bir akaryakıt istasyonu ve dinlenme tesisinin açılışına Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak ile birlikte katıldı.

Açılışta yaptığı konuşmada dünyada yaşanan ekonomik krize değinen Bakan Gönül, dünyanın bir çok yerinde müesseseler kapanırken Türkiye'de yeni iş yerlerinin açıldığını söyledi.

Bu durumun ardından bir Karadeniz fıkrasıyla karşılaşma ihtimalini düşündüğünü, ama fıkralık bir durumla karşılaşmadığını ifade eden Gönül, ''Yaşanan bu krizle beraber İzlanda'nın iflas ettiği, şaka da olsa ülkenin satılığa çıkarıldığı konuşulurken, Türkiye'de yeni müesseseler açılıyor. Bugün ülkemizde böyle güzel kuruluşlar hizmete sunuluyorsa ekonomimizden korkmamıza, çekinmemize mahal yok'' dedi.

Hükümetin, krizin Türkiye'yi en az zararla etkilemesi için gereken tedbirleri aldığını bildiren Gönül, bakanlar kurulu toplantılarında ekonomi ağırlıklı konulara öncelik vereceklerini aktardı.

Konuşmaların ardından Bakanlar Gönül ve Özak, akaryakıt istasyonu ve dinlenme tesisinin açılış kurdelesini birlikte kesti.

Açılışa, Kırıkkale Valisi Mustafa Bahrettin Demirer, AK Parti Kırıkkale milletvekilleri Turan Kıratlı, Mustafa Özbayrak, Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz ve vatandaşlar katıldı.

aktifhaber