Krizden etkilenmeyeceğiz


Enerjisa CEO'su Wedam, Türkiye'nin genç yapısıyla krizi olumlu kullanacağını söyledi

Enerjisa CEO'su Gerhard Wedam, Türkiye'nin genç ve dinamik bir yapıya sahip olduğunu belirterek, "Her kriz bir şans ve Türkiye bu şansı en iyi şekilde kullanacak" dedi.
BİZ KRİZDEN ETKİLENMEYECEĞİZ
Gerhard Wedam, Enerjisa'nın Kahramanmaraş'a yapacağı Hacınınoğlu Regülatörü ve Hidroelektrik Santrali temel atma töreninde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, Enerjisa olarak finansal krizden etkilenmemek üzere bir paket hazırladıklarını ve bir sorun yaşamayacaklarını düşündüklerini ifade etti.
Esas krizin ekonomik kriz olduğunu söyleyen Wedam, "Yani öncelikle bununla ilgili önlem almak lazım. Reel sektörün etkilenmemesi gerekiyor" diye konuştu.
TÜRKİYE PAZARI BAĞIMSIZ
Krizin Türkiye'yi etkilemeyeceğine inandığını vurgulayan Wedam, şunları kaydetti: "Türkiye pazarı çok güçlü ve bağımsız bir pazar. Gerçek ekonomik krizin Türkiye'ye gelmeyeceğini düşünüyorum. Finansal kriz 7-8 yıl önce de vardı ve her şey yeniden organize edildi. Bence finansal krizin etkisi Türkiye'ye az olacak. Başka ülkeler gibi olmayacak. Ben öyle düşünüyorum."
Her krizin bir şans olduğunu öne süren Wedam, "Türkiye'nin de bu şans için hazır olduğunu düşünüyorum. Türkiye genç bir ülke ve dinamik bir yapısı var. Türkler bu şansı kullanabilecekler" dedi.
Avrupa'da şu anda yatırımların yavaşladığına dikkat çeken Wedam, büyümenin yavaşlayacağı Avrupa'nın biraz daha kemer sıkması gerekeceğini sözlerine ekledi. (İHA)


ensonhaber