Krize karşı emek masası


Türk-İş konfederasyon bünyesinde 'Krize Karşı Emek Masası' oluşturuldu.Türk-İş'ten yapılan açıklamada, dünyada finansal alanda başlayan ve giderek tüm sektörleri etkileyen ekonomik krizin yansımalarının Türkiye'de de görüldüğü ifade edilerek, son bir yıl içinde ülke ekonomisinde yaşanan ekonomik durgunluk ile birlikte yaşanan istikrarsızlığın ekonomik ve sosyal kaygıları artırdığı kaydedildi.

Açıklamada, "Geçmiş dönemde ülkemizde yaşanan deneyimlerden de görüleceği üzere çoğu zaman ekonomik krizin etkisi en fazla emek cephesinde yaşanmakta, çalışma ve yaşama şartları ekonomik kriz gerekçesiyle daha da olumsuz hale gelmektedir.
KRİZİN İŞÇİLERE ETKİSİ İZLENECEK
Türk-İş Yönetim Kurulu, aldığı bir kararla ekonomik krizin ülke çalışma hayatı ve işçiler üzerindeki etkisini ve gelişmeleri izlemek, değerlendirmek ve izlenecek politikaları belirlemek üzere, Konfederasyon bünyesinde 'Krize Karşı Emek Masası' oluşturmuştur.
Krize Karşı Emek Masası'na Türk-İş'e bağlı sendikalardan kendi iş kollarındaki gelişmelerle ilgili sürekli bilgi akacak, Türk-İş, değerlendirmelerinde bu bilgilerden de yararlanacaktır" (İHA)


ensonhaber