Demokratik kitle herakatı yapılmalı


(HAK-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi, ''Terörle mücadelede sınır ötesi harekatın yanı sıra demokratik kitle harekatının yapılması gerekir'' dedi.Kumu Çalışanları Hak Sendikaları Konfederasyonu (HAK-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çivi, ''Terörle mücadelede sınır ötesi harekatın yanı sıra demokratik kitle harekatının yapılması gerekir'' dedi.

BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR
Genel Başkan Çivi, Pınarbaşı Çınaraltı-Kırkgöz Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin yaşadığı terör olaylarına karşı her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğunu belirtti.

''Ülkemizin 25 yıldır mücadele ettiği terör belasında geldiğimiz noktada hale asker ve polislerimiz şehit oluyor. O zaman memurundan esnafına, çiftçisinden işçisine tüm toplum kesimlerinin ortak akıl yolu ile bu beladan kurtulmanın yollarını aramamız gerekiyor'' diyen Çivi, terörle mücadelede sınır ötesi harekatın yanı sıra demokratik kitle harekatının yapılması gerektiğini ifade etti.

KAMU ÇALIŞANLARI SAHİPSİZ
Kamu çalışanlarının bugüne kadar pek çok sıkıntıyla karşı karşıya geldiklerini ve umut olarak da sendikalara sığındıklarını ancak masadaki sendikaların bu sorunları çözme yerine sendika aidatını artırma peşine düştüklerini ileri süren Çivi, ''Memura yüzde 4 zam verilirken sendika üye aidatı yüzde 100 oranında arttı. Devletin kesesinden sendikacılık yapmak istemiyoruz.
Özetle, bu alanda kamu çalışanları sahipsiz kaldı. Oysa sendikalar haklının sesi olmalıdır'' diye konuştu.

Dünyayı saran küresel kriz dalgasının Türkiye'yi de etkilemeye başladığını bildiren Çivi, dolardaki büyük artışın hem tüketim malzemelerine hem de temel hizmetlere mutlaka yansıyacağını, kamu çalışanlarının 15 gün içinde yüzde 32 oranında fakirleştiğini savundu.

Çivi, hükümetin işçilerin kayıplarını karşılaması gerektiğini söyledi. (AA)

ensonhaber