Vodafone koltuğunu bir kadına bıraktı


Vodafone Türkiye’nin yeni CEO’su Serpil Timuray


Vodafone Türkiye’de Üst Yönetici (CEO) olarak Serpil Timuray atandı.

Vodafone’den yapılan yazılı açıklamada, halen Danone Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Serpil Timuray’ın, 1 Ocak 2009 tarihinde Vodafone Grubu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü ve Vodafone Türkiye CEO’su Ian Gray’den görevi devralacağı kaydedildi. Ian Gray, şunları kaydetti:

VODAFON'UN YENİ LİDERİ
"Vodafone olarak hızlı tüketim sektöründe engin deneyim sahibi, Türkiye pazarı ve tüketici beklentileri konusunda uzman bir liderin Vodafone’a katılıyor olmasından son derece memnunuz. Bundan böyle, Vodafone Grubunun global deneyiminin Türkiye;de uygulanmasında ve Türkiye'nin en iyi mobil operatörü olma yolunda bize Serpil Timuray liderlik edecek. Timuray’ın, marka yönetimi ve pazar liderliği konularındaki deneyimlerinin de Vodafone Türkiye’ye yeni bir bakış açısı ve yeni bir enerji getireceğine yürekten inanıyoruz."

Lise eğitimini Üsküdar Amerikan Lisesi ve Amerika’da North Carolina Asheville High School’da tamamlayan ve Boğaziçi Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu olan Serpil Timuray, evli ve 1 çocuk annesi.

ensonhaber