Opel 1 milyar Euro istiyor


Opel 1 milyar Euro nakit para istiyor.Almanya'nın önde gelen otomobil şirketlerinden Opel'in, gelecek yıl için yaklaşık 1 milyar avroluk nakit para yardımına ihtiyaç duyduğu bildirildi.

Alman Haber Ajansı (DPA), şirket yetkililerinin eyalet yönetimleriyle ve federal hükümet ile yaptıkları görüşmelerde, gelecek yıl için yaklaşık 1 milyar avroluk nakit para yardımına ihtiyaçları olduğunu söylediklerini belirtti.

Öte yandan Bosch şirketi de, gelecek hafta salı gününden itibaren Reutlingen kentinde bulunan işletmesini şimdilik 3 hafta süreyle kapatma ve 400 kişinin işine son vererek, gerekli olduğu takdirde kendilerini yeniden çalıştırma kararı aldı.

Ekonomik kriz nedeniyle kapatılacak işletmenin gelecek yılın ocak ayı ortalarına kadar kapalı kalabileceği ifade edildi.

Elektronik eşya ve otomobil yedek parçaları üreten, bu nedenle otomobil sanayinde yaşanan krizden büyük ölçüde etkilenen Bosch şirketi daha önce de, aralık ayı sonlarında kutlanan Noel tatili süresini 19 Aralık'tan 11 Ocak 2008 tarihine kadar uzatma kararı almıştı.


ensonhaber