Kempinski oteli, 'zengin kitleye' özel bir turizm paketi hazırladı

18.03.2007 13:59


Türkiye'nin yabancı yatırımcılar, işadamları tarafından cazip hale gelmesiyle birlikte 'kaymak tabakaya yönelik' özel turizm paketleri üretilmeye başlandı.

Son yıllarda Türkiye'deki yatırımları dikkat çeken dünyanın köklü lüks otel zincilerinden Kempinski, 'zengin kitleye' özel bir paket hazırladı. 12 bin 500 dolardan başlayan altı günlük paketin İstanbul ve Bodrum olmak üzere iki bacağı var. İstanbul Çırağan Palace Kempinski ve Kempinski Hotel Barbaros Bay Bodrum'da 3'er günlük konaklamanın dahil olduğu programda misafirin konforu ve zamandan tasarruf için İstanbul ve Bodrum arasında helikopterle hava köprüsü kurulacak. 6 gün için belirlenen 12 bin 500 dolar, günlük 2 bin dolara denk geliyor. Türkiye'ye gelen bir turistin günlük ortalama 60-70 dolar harcadığı düşünüldüğünde söz konusu rakamın büyüklüğü de ortaya çıkıyor. Zengine özel tatil paketinde, turist İstanbul Ataturük Havalimanı'ndan limuzinle alınıyor ve Çırağan Sarayı'na getiriliyor. Burada suitlerden birinde üç gün boyunca ağırlanan turiste Ayasofya, Süleymaniye, Sultahahmet Camii, Topkapı Sarayı ve Kariye müzesinde özel programlar yapılıyor. Türkiye tatilininin ikinci ayağında ise Çırağan'ın bahçesinde bulunan helikopter pistinden alınan misafir Bodrum Kempinski Hotel Barabors Bay'ın bahçesine iniyor. Tatil sonunda da yine misafir limuzinle havalimanına bırakılıyor.

Rezervasyonlar umut verici

Türk turizminin 2007 yılında yükselme trendine girdiği ve yaz dönemi rezervasyonlarında yüzde 50 dolayında artış olduğu belirtildi. Turizmciler, geçtiğimiz yılki kayıpları 2007 yılında telafi etmeyi umuyor. İngiltere, Almanya, Hollanda ve İspanya'da yapılan önemli turizm fuarlarında Türkiye büyük ilgi gördü.