Ağaoğlu'ndan 35,3 milyonluk yatırım


Hem ülke kazanacak, hem bizimle iş yapanlar kazanacak, hem de biz kazanacağız.TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ve Ataşehir;in doğu bölgesinde yer alan arsa için yapılan ihaleyi en yüksek teklifi veren Ağaoğlu Şirketler Grubu kazandı.

Ataşehir Migros yanında bulunan iki ayrı parsel için yapılan ihalede, Ağaoğlu Şirketler Grubu biri 20 bin 44 metre kare, diğeri ise 4 bin 367 metre kare olmak üzere toplam büyüklüğü 24 bin 411 metrekareyi bulan arsa için 35 milyon 320 bin YTL ödeyecek.

Şirketten yapılan açıklamada, Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu'nun, dünyada ekonomik krizin boyutları dikkatle izlenmeye devam ederken, daha önce kriz ortamında durmanın ülkeye zarar vereceğini ve yatırımlarını sürdüreceğini açıkladığı hatırlatıldı.

Şehir merkezinde bulunan geniş arsa portföyüne bir yenisini daha ekleyen Ağaoğlu'nun, son zamanlarda iş adamlarının krizi bahane etmeden dönemin gerçekliklerine uygun biçimde yatırımlara ve çalışmaya devam etmesi gerektiği yönünde uyarılarda bulunduğu belirtildi.

İhale sonrasında konuya ilişkin bir değerlendirmede bulunan Ali Ağaoğlu, özellikle kriz dönemlerinde ekonominin damarlarında kanın dolaşmaya devam etmesi gerektiğini vurgulayarak, bu tür yatırımların piyasalara güven vereceğini ve özel sektörü cesaretlendireceğini vurguladı.

Ali Ağaoğlu, ihaleyle ilgili olarak şunları kaydetti:

"Ekonomik krizde herkes hesabını doğru yapmak zorunda, her türlü makro tedbir alınmak zorunda ama hem iş adamları, hem de yetkililer, ekonominin can damarlarının tıkanmaması için çok daha sorumlu olduklarını unutmamalılar. Biz üzerimize düşeni yapacağımızı ve yatırımlarımızın durmayacağını daha önce açıklamıştık. Bu ihale bunun en güzel göstergesidir. Krizle ilgili yaratılmak istenen havaya bakmadan, yaklaşık 35,5 milyon YTL gibi bir tutarı ödeyeceğiz. Daha önce de ifade etmiştik; bundan hem ülke kazanacak, hem bizimle iş yapanlar kazanacak, hem de biz kazanacağız."

Batı Ataşehir;de yapımı tamamlanan ve son etabı Ekim ayında satışa çıkarılan 3 bin 636 konutluk My World projesinden sonra, krize rağmen Doğu Ataşehirde başka bir projenin inşaatını başlatan Ağaoğlu, aynı bölgede aldığı son arsa ile Ataşehir;de sahip olduğu arsa payını da artırmış oldu. (AA)

ensonhaber