Vodafone ihale sonucundan memnun


3G ihalesinde B tipi lisansın sahibi olan Vodafone, ihale sonucundan memnun.Vodafone Türkiye, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından açılan 3G ihalesinde B tipi lisansın sahibi oldu.

Konuyla ilgili olarak bir açıklama yapan Vodafone Grubu Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi Direktörü ve Vodafone Türkiye CEO'su Ian Gray, hedefledikleri B lisansını almaktan son derece memnun olduklarını ifade etti.

DÜNYANIN EN BÜYÜK 3G ŞEBEKESİNE SAHİBİZ
3G ihalesinden, yatırı için en iyi değeri yaratmak ve faaliyet gösterdikleri diğer ülkelerle aynı paralelde ilerlemek üzere hedefledikleri bandı almış olmanın memnuniyetini yaşadıklarını belirten Vodafone Türkiye CEO'su Gray, "İhalede KDV hariç 250 milyon euro teklif vererek lisansı aldık. Bu, KDV
dahil yaklaşık 600 milyon YTL'yi buluyor. Vodafone olarak sadece bugünün değil, yarının teknolojilerine de yatırım yapıyoruz. Biz 3G (+) olarak adlandırdığımız '3G ve ötesi' kavramını esas alıyoruz. Dünyanın en büyük 3G şebekesine sahibiz; 15 ülkede 33 milyon 3G cihazı kullanıcısına hizmet veriyoruz. Dünya deneyimimizi Türkiye'deki cep telefonu kullanıcılarına da sunacağımız için çok mutluyuz" dedi.

ensonhaber