Karsan üretime başladı.


Karsan, Peugeot Partner Origin ve Citroën Berlingo First modellerinin üretimine başladı.Karsan, Peugeot Partner Origin ve Citroën Berlingo First modellerinin üretimine başladı.

Karsan'dan yapılan açıklamaya göre, Şubat 2008'de PSA Peugeot Citroën ile imzaladığı anlaşma uyarınca Karsan; Peugeot Partner Origin ve Citroën Berlingo First modellerinin üretimine başladı.

Anlaşma kapsamında, 2013 sonuna kadar 150 bin adet araç üretimi gerçekleştirecek olan Karsan, tasarımı kendisine ait olan uzun versiyonların tanıtımını 2009 yılında yapacak. Bu araçlar Türkiye'de ve Avrupa Birliği dışındaki ihraç ülkelerinde pazarlanacak.

Karsan Üst Yöneticisi (CEO) Murat Selek, konuya ilişkin değerlendirmesinde, PSA Peugeot Citroën ile 1980 yılına dayanan işbirliklerini bu projeyle daha da güçlendirdiklerini kaydetti.

Aracın taşıma kapasitesini artırma konusunda devam eden çalışmalarla, mühendislik ve tasarım alanındaki tecrübelerini ön plana çıkartarak PSA Peugeot Citroën'nin üretim ve araç geliştirme sistemine entegre olduklarını belirten Selek, Karsan olarak, global ekonomik çalkantının yaşandığı bu sıkıntılı dönemde, yeni bir projeyi daha fiilen hayata geçirmiş olmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti.

Peugeot Partner Origin ve Citroën Berlingo First modellerinin üretimine başlayarak, imzaları atılan tüm projelerini fiilen hayata geçiren Karsan, kendi markası da dahil olmak üzere toplam 5 markanın ticari araç üretimini yapıyor.(AA)

ensonhaber