Benzin UCUZLADI


Art arda gelen indirimlerle bir depo benzin 21 YTL ucuzladı.Petroldeki düşüşe bağlı olarak akaryakıtta yapılan indirim tüketiciye bayram ettirdi. 11 Kasım’dan sonra üst üste yapılan indirimlerle aylık yakıt faturası benzinde 63, motorinde ise 42 YTL geriledi.

Ham petrol fiyatlarındaki düşüş, araç sahiplerinin yüzünü bayramda da güldürdü. Akaryakıt ürünlerindeki fiyat indirimi halkasına bir yenisi daha eklendi. Son iki haftada yaşanan beş indirimin ardından dün sabah altıncı indirim geldi. Son ayarlamayla benzinin litresi 7 YKr daha ucuzladı. İndirim listesinde bu kez motorin de 8 YKr ile yer aldı. Böylece 1 litre 95 oktan kurşunsuz benzin 2.85 YTL’den 2.78’e, motorin de 2.65 YTL’den 2.57’ye geriledi.

KUR DÜŞTÜ İNDİRİM GELDİ
Yapılan indirimlerin ardından 50 litrelik bir depoyu doldurmak 21 YTL daha ucuzlamış oldu. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Hasan Köktaş, ham petrol fiyatlarındaki düşüşün pompaya yansımasının döviz kuruyla da ilgili olduğunu söylemişti. Döviz kurunun 1.58’lerde seyretmesi indirimlerin arka arkaya gelmesine neden oldu.

BENZİN 2.85’E GERİLEDİ
Kurşunsuz benzinin litresi son iki haftadaki indirimlerle 3.21 YTL’den 2.85’e geriledi. Dün pompaya yansıtılan yeni indirimle 95 oktan kurşunsuz benzinin litresi 44 YKr düşmüş oldu. Dünyada 150 dolara kadar tırmanan hampetrolün varil fiyatı krizin dünyayı sarmasıyla birlikte inişe geçti. (Star)

ensonhaber