Sektör için değer yaratacağız


Siemens'in yeni genel müdürü ilk açıklamasında iddialı konuştu.Türkiye’nin önde gelen bilişim firmalarından Fujitsu Siemens Computers üst düzey yöneticilerinden Halit Zaim'in, hizmet yelpazesini genişletmek amacıyla ürün ve servis portföyünü tek çatı altında birleştiren kuruluşun Türkiye Genel Müdürü oldu.

Fujitsu Siemens Computers Genel Müdürü Halit Zaim, yeni göreviyle ilgili yaptığı değerlendirmede, büyümeye ve pazar paylarını artırmaya odaklanacaklarını vurgulayarak şunları söyledi:

SEKTÖR İÇİN DEĞER YARATACAĞIZ
"Fuijitsu Siemens Computers sektördeki konumunu güçlendirmeye devam edecek. Önümüzdeki dönemde tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de ekonominin yavaşlayacağı yolunda işaretler olması sunduğumuz hizmetin önemini daha da artırıyor. Sağladığımız ve sağlayacağımız bilişim altyapılarıyla şirketlerimizin verimliliklerini ve rekabet güçlerini artırmalarına katkıda bulunurken önemli maliyet avantajları sağlayacağız, Türkiye ve sektörümüz için değer yaratacağız”

HİSSE SATIŞI
Fujitsu Siemens Computers (Holding) B.V.’deki hisse satışına değinen Zaim “Şirketin hissedarlarından Fujitsu Group, geçtiğimiz günlerde Siemens’in Fujitsu Siemens Computers (Holding) B.V.’deki yüzde 50 oranındaki hissesini 1 Nisan 2009 tarihine kadar satın almış olacağını açıkladı.

Bu satın alma ile birlikte FJ Group’un yaratacağı sinerjiyle şirket küresel iş operasyonlarını daha da genişletme imkanına kavuşacak. Ayrıca Fujitsu Group, şirketin EMEA’daki güçlü müşteri tabanını ve gelişmiş Ar-Ge kapasitesini de devralmış olacak. İçinde yer aldığımız EMEA bölgesindeki bu gelişme Fujitsu Siemens Computers Türkiye olarak bizim için de büyük önem taşıyor. Küresel düzeyde ürün geliştirmeye önemli bir katkı sağlayacak bu aksiyonun içinde yer alacağımız için çok heyecanlıyız” dedi.

ensonhaber