Erhan Göksel'den kriz analizi


Akıl almaz bir krizin arifesindeyiz."AKIL ALMAZ BİR KRİZİN ARİFESİNDEYİZ"
Siyasi ve ekonomik yorumcu Erhan Göksel, Denizli Sanayiciler ve İşadamları Derneği'nin (DESİAD) düzenlediği ''Küresel Kriz, Değişen Dünya Siyaseti ve Türkiye'ye Etkileri'' konulu konferansta yaptığı sunumda, 2009'un başında dünyada bugünkünden çok büyük bir kriz olacağını ve Türkiye'yi tusunami gibi vuracağını ileri sürerek, ''Akıl almaz bir krizin arifesindeyiz'' dedi.

Göksel, 30 yıldır siyasetin içinde olduğunu, siyaset yaptığını, ama siyasetçi olmadığını ifade etti. Türkiye'de siyasilerin sürekli pembe tablo çizdiğini öne süren Göksel, ''Türkiye'de en çok umut tacirliği yapılıyor. Kötü bir şey olduğu zaman hemen 'Türkiye bunu aşar, Türkiye güçlü devlettir' sözü siyasilerden hep duyulur'' şeklinde konuştu.

"ERDOĞAN HAKSIZ YERE ELEŞTİRİLİYOR"
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''kriz psikolojik'' değerlendirmesine de karşı olduğunu ifade eden Göksel, buna karşılık Başbakan Erdoğan'ın hak etmediği eleştirilere maruz kaldığını da belirtti.

CHP'YE 'ÇARŞAF' ELEŞTİRİSİ
CHP'nin ''çarşaf açılımına'' da değinen Göksel, 6 senedir Türkiye'nin türbanla uğraştığını, türbanla sorunların üstünün örtüldüğünü söyledi. Göksel, CHP'nin açılımı konusunda, ''AKP'nin laik olmadığını, şeriatçı olduğunu, düzeni değiştirmek istediğini söyleyen kimdi?'' ifadesini kullandı.

Göksel, türban yüzünden Anayasa Mahkemesi'ne gidildiğini ve kapatma davası açıldığını hatırlatarak, 2008 yılının kapatma davası yüzünden heba edildiğini, bunun sonucunda hükümetin önünü göremez hale geldiğini ifade etti.

ensonhaber