ALMAN EKONOMİSİ ARTIK 37'LİK BARONA EMANET

Resmi büyütmek için tıklayın
Almanya'da Genel Seçimlere Yedi Ay Kala, Ekonomide Önemli Bir Değişiklik Yaşandı. 64 Yaşındaki Ekonomi Bakanı Michael Glos, Sürpriz Bir Şekilde Gençlere Yol Açmak İstediğini Belirterek İstifa Etti.
Almanya’da genel seçimlere yedi ay kala, ekonomide önemli bir değişiklik yaşandı. 64 yaşındaki Ekonomi Bakanı Michael Glos, sürpriz bir şekilde gençlere yol açmak istediğini belirterek istifa etti.
Glos’un yerine Almanya’da Hıristiyan Demokratların yükselen yıldızlarından olan 37 yaşındaki Karl Theodor zu Guttenberg getirildi. Tam adı Baron Karl-Theodor von und zu Guttenberg olan yeni ekonomi bakanı, durgunluğun hissedilmeye başlandığı Alman ekonomisini canlandırmanın yollarını arayacak. Guttenberg, Almanya’da iktidarın küçük ortağı olan Hıristiyan Sosyal Birlik Parti’ne mensup. 30 yaşında Federal Parlamento’ya giren Guttenberg’in ekonomik ve siyasi tartışmalara son vermek için iyi bir performans sergilemesi gerekiyor. Merkel için zor dönem Bakan değişikliğinin Almanya Başbakanı Angela Merkel için zor bir döneme denk geldi. Alman ekonomisinin bu yıl 2.25 küçülmesi bekleniyor, işsizlik hızla artıyor, seçimlerin yapılacağı 27 Eylül’e kadar işsizlik oranının yüzde 10’u bulabileceği uyarısı yapılıyor.

10.02.2009 02:17 [1600272]


haberler.com